logo

KİMYASAL MADDE YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ: 1 YARALI

Koyulhisar tünel girişinde Aşağıkale mahallesinde seyir halindeki kimyasal madde yüklü tır duvara çarparak devrildi. Tırın sürücüsü ağır yaralandı, Kaza sonrası tırın  dorsesinde yüklü kimyasal  malzemeler yola savruldu. Kazada kimyasal maddeler yola dökülürken, bölge karantina altına alındı. Güvenlik amaçlı  yola yakın 5 ev akşam saatlerinde boşaltıldı.

Kazanın olduğu saatlerde haber sitemizin sosyal medya hesaplarından haberi servis ettik. ” Aşağıkale mahallesi tünelinde kaza 1 yaralı. Etrafa radyasyon yayılmasından endişe ediliyor. Tehlike geçmiş değil kaza bir saat önce meydana geldi. Maske kullanılmadan kaza meydanına girilmez. Zehirlenmelere karşı güvenlik amaçlı yola yakın 4 yada 5 ev boşaltıldı.” haberimizi binlerce hemşehrimiz okudu.

Alınan bilgiye göre, viraja süratli giren kimyasal madde yüklü TIR  yolun karşı tarafına geçip  duvara çarptı çarpma sonucu devrildi. Kazada TIR sürücüsü hafif yaralandı.
Kimyasal maddelerin tam olarak ne olduğu bilinmemekte. Kaza yerinden alınan numunelerin analiz edilmesi sonucu ortaya çıkacak.

Kazayı gören çevredeki vatandaşların haber vermesiyle olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekiplerin müdahalesi sonucu araçtan çıkartılan sürücü kazayı şans eseri  hafif yaralı olarak atlattı. Devrilen TIR’da bulunan ve kimyasal madde ise kaza nedeniyle yola döküldü. Aşağıkale mahallesinde güvenlik amaçlı 5 ev tahliye edildi.

Kazanın yaşandığı  bölgede trafik kontrollu olarak başka bir güzergahtan verildi. Kazayla ilgili yetkililer soruşturma başlattı. Kaza nedeniyle her iki istikametinde de trafik kontrollü olarak verildi. Devrilen TIR olay yerine çağrılan kurtarıcılarla yoldan kaldırılarak otoparka götürüldü. Polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı. Mahallede güvenlik önlemleri alındı.  Kimyasal maddenin ne olduğu ise Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen ekiplerce numuneler alınıp araştırılma sonucu ortaya çıkacak. Aşağıkale halkı büyük panik yaşadı kimyasalların bir an önce açıklanmasını arzu ediyor. Bizde geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

19 yıldır birlikteyiz…  Yanılmadık. Kimseyi  Yanıltmadık.

Share
#

SENDE YORUM YAZ