logo

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem Baba Ocağında.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Ekrem ERDEM 30 Mart yerel seçimler sonrasında Suşehri ve Akıncılar’da vatandaşlarla bir araya geldi. Baba evini ziyaret eden Ekrem Erdem, daha sonra ilçe esnafını ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, “Artık AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, o konuşuluyor. Diğer partilerin adayları gündemde yoktur. Herkes AK Parti’nin adayını bekliyor” dedi.
ekrem9
Sivas’ın Suşehri ilçesine gelen Erdem, Sanayi Kavşağı’nda Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Erdem, daha sonra yerel seçimlerde AK Parti’den belediye başkanı seçilen Fazlı Yüksel’i ziyaret etti.

Erdem, ziyarette yaptığı konuşmada, ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine dikkat çekerek, “Artık AK Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak, o konuşuluyor. Diğer partilerin adayları gündemde yoktur. Herkes AK Parti’nin adayını bekliyor. Cumhurbaşkanlığının bu seçimi çok önemli bir seçim. Daha önceden cumhurbaşkanları Meclis’te seçiliyordu. İşte, genel başkanlar ittifak ediyorlardı. Birisini Cumhurbaşkanı seçiyorlardı ama şimdi halkımız kendi başkanını ilk defa kendisi seçecek. Bu da ilk olması hasebiyle çok önemli. Ben inanıyorum ki 30 Mart’ta netice alamayanlar bundan ders çıkarttılar. İnanıyoruz ki bir karalama yönetimiyle bir netice almaya çalışmazlar” diye konuştu.

“(Başbakan Cumhurbaşkanı olmamalı) diye zaman zaman çatlak sesler geliyor” diyen Erdem, şöyle devam etti:

“Niye olmamalı kardeşim? Kararı verecek halkımızdır. Halk karar verdikten sonra niye olmasın? Halkın iradesi ve oyu sizin cebinizde mi? Bu millet başbakanımıza sevdalı. O sevdanın neticesi de yüzde 45,5’tir. Millet partilerden daha çok liderlere oy veriyor. Bunu bildikleri için de bu halk, liderimize oy vermiştir. Bu nedenle diğer partiler, 30 Mart 2014 seçimlerinde hedef tahtasına liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı koymuşlardı ama milletimiz bu oyunu bozdu. İnşallah cumhurbaşkanlığı seçiminde de Suşehri’nden çok iyi bir destek bekliyoruz. Yeni dönem çok farklı olacak.”

“Anadolu’nun temel problemi nüfusun azalması”

Belediyecilikte devrim yapan bir parti olduklarını belirten Erdem, “Partimiz yerel seçimlerde yüzde 45,5 gibi bir netice aldı. Yerel yönetimde bu çok önemli bir netice. Bundan dolayı da halkımıza müteşekkiriz. AK Parti, hizmet odaklı bir siyaset yapan partidir. Belediye başkanlığı çok önemli bir makamdır. Büyükşehirleri, güzel ve büyük yapan oranın belediye başkanlarıdır. İnşallah bu dönemde memleketim için de özelde de Suşehri için iyi neticeler getireceğine inanıyoruz. Suşehri Belediye Başkanımız Fazlı Yüksel’in belediye başkanlığını Suşehri’nin lehine çevirebiliriz diye umut ediyorum” şeklinde konuştu.

Anadolu’nun temel probleminin nüfusun azalması ve göç vermek olduğuna işaret eden Erdem, “Suşehri’nde de bu sorun mevcut. Bizim görevimiz de bu göçü durdurmaktır. Umuyorum ve inanıyorum ki bu yeni dönem çok farklı olacak” dedi.

Erdem, daha sonra Kaymakam Kadir Perçi ve Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ile belediye hizmet binası içerisinde bulunan toplantı salonunda basına kapalı görüştü. Daha sonra Akıncılar ilçesine geçen Erdem, Belediye Başkanı Hasan Şen ve partililer tarafından ilçe girişinde karşılandı. Belediye binasına geçen Erdem, yerel seçimlerde Ak Parti’den Belediye Başkanı seçilen Şen’e yeni görevinde başarılar diledi.

Şen’den ilçenin sorunları hakkında bilgi alan Erdem, küçük yerlerde belediye başkanlığı görevinin zor olduğunu ifade ederek, “Allah sizlere kolaylıklar versin” dedi.

Erdem, AK Parti’nin 30 Mart’taki seçimlerde kaybettiği yerlerde oyunu arttırdığını söyledi. Bu seçimin çok farklı bir seçim olduğunu belirten Erdem, “Bu seçimi farklı kılmasının nedeniyse cumhurbaşkanlığı seçimiydi. Bakın şimdi Cumhurbaşkanlığı Seçimi rahatladı. Rahat durmayanlar var, haddini aşanlar var, nezaketsiz davrananlar var ama bu millet, haddini aşanlara da nezaketini aşanlara da yağdan kıl çeker gibi ayarını yapıyor. O ayarı bozuklar da bir türlü ‘biz hata yaptık da bu millet bize ayar verdi’ demiyor. Ayarsızlığına yine devam ediyorlar. 1950’li yıllarda da 1960’lı yıllarda da 1980 darbesinde de bu ayarsızlığı yaptılar” diye konuştu.

Suşehri: Faruk Kara

Share
#

SENDE YORUM YAZ