logo

AK Partili Belediye Başkanlarından Ankara Çıkarması

 

 Kelkit Vadisi Belediye Başkanlarından Ankara çıkarması. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Mustafa Tuna’ya makamında ziyaret. Sonrasında Vadili Belediye Başkanları Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ı, İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’i ziyaret ettiler. Sonrasında Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Şen, Gölova Belediye Başkanı İbrahim YENİDÜNYA, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı YÜKSEL, Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet PALA

Çevre Ve Şehircilik Şurasına Katıldı.

Ana teması “Şehircilikte Yeni Vizyon” olan Şehircilik Şurası’nın Genel Kurulu, Dünya Şehircilik Günü olan 8 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Külliye’de gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen şuraya Ahmet PALA, İbrahim YENİDÜNYA, Hasan ŞEN,Fazlı YÜKSEL katıldı. Genel Kurul’a 300’ü akademisyen, kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütleri de katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şura kararlarının yer aldığı sonuç bildirisini yayımladı.

 

MUSTAFA TUNA KİMDİR?

1957 yılında Şarkışla’da doğmuştu. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı aldı.

1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim gördü. “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi–Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verildi.

1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kuruldan Doçent unvanı aldı.

Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürdü. Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayın yaptı.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesi.

2002–2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temasta bulundu.

29 Mart 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçildi.

 

WWW.KOYULHİSAR.COM

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ