logo

Başbakan Binali Yıldırım, Sivas’ta Toplu açılış töreninde konuştu.

Başbakan Yıldırım, AK Parti eski MKYK üyesi Ayhan Oğan’ın açıklamaları hakkında, “Bugünlerde ‘yeni bir devlet kuruluyor’ lafları yapılıyor. Hadi oradan. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irade, 15 Temmuz’da bu devleti yıkmaya çalışanlara gereken dersi verdi. Darbecilere darbeyi vurdu. Ezanlar dinmedi, bayrak, ay yıldızlı bayrağımız inmedi.”

Başbakan Yıldırım, Fetö sanıkları hakkında ise, “Pensilvanya’daki terör baronunun, baş teröristin elini eteğini öpen bu hainler hala beyhude umut içerisindeler. Son derece akılsız, ahlaksızca mahkemelerde tiyatro oynamaya devam ediyorlar. Ama boşuna uğraşmasınlar, içinde bulundukları bu terör bataklığından, alınlarına vurulan ‘vatan haini’ damgasından asla kurtulamayacaklar, yaptıklarının hesabını kanun içinde en ağır şekilde vereceklerdir.” ifadelerini kullandı.

Devletimiz ve belediyemiz tarafından şehrimize kazandırılan 92 tesisin temel atma ve toplu açılışını Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül bakanlarımız Sayın İdris Güllüce, Sayın İsmet Yılmaz, Sayın Veysel Eroğlu, Sayın Ekrem Erdem ve Milletvekillerimiz Sayın Hilmi Bilgin, Sayın Selim Dursun katılımlarıyla, Kent Meydanı’nda yapılan coşkulu törenle icra edildi. Programa Sivas İlçe Belediye Başkanları da katıldı. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın oğlunun düğün töreni ile son buldu.

 

Sivas’a gelen misafirlerimiz dolu dolu Sivas’ı gezdi. Şehrimiz ve Ülkemiz milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ