logo

Bu Lezzeti Tadın!

Koyulhisara gelipte Zafer Pide Salonuna uğramadan, Koyulhisar pidesinden tatmamak olmazdı. Lakabı ve Ustalığı isminin çok önünde KocaYusuf,  Yusuf YAMAN Sasyal Medya üzerinde ciddi takipçisi var. Bu lezzeti tadın bunu biliyoruz söylüyoruz çünkü; bu lezzet  birçok hemşehrimizin ortak görüşüdür. Koyulhisar pidesinden ekmeklerinden bahsediyoruz bu lezzet öyle bir lezzet ki tadanlar unutamıyor. Ülkemizin her köşesindeki bulunan Koyulhisarlıyı sadece lezzeti için Koyulhisara kadar getiriyor. Gelemeyenler sipariş veriyor…

Herhalde bu kadar lezzetli ve insanları bu kadar cezbeden bu lezzetin  reklamını yapmasına gerek yok bu yüzden insanlar kendi aralarına reklamını yapıyorlar. Örneğin; siz bir arkadaşınızı götürüyorsunuz o memnun kalıyor ve böylece bu lezzet adını duyuruyor. Lezzette Usta eli çok önemli, un farkını da unutmamak lazım. Ustamız Yusuf Yaman’ın Koca Yusuf adı nereden geliyor bilmeyenler için.

” Koca Yusuf  1856 yılında Şumnu, Bulgaristan’da doğdu. Dünyaca ünlü Deliormanlı Türk güreşçidir. Güreşin efsanevi isimlerinden olan Yusuf, 120 okkalık (144 kg) gövdesi, güreş becerisi, gücü ve sporcu ahlakı ile “Koca” lakabını almıştır. Ona ” Koca” lakabı Filozof Rıza Tevfik tarafından sonradan verilmiştir. Koca Yusuf dönemin ünlü pehlivanlarından Nasçıköylü Kel İsmail Pehlivan’ın çırağı olarak çok ufak yaşta güreşe başladı. Uzun süre Kırkpınar başpehlivanlığını elinde bulunduran Kel Aliço ile güreşti.” Bizim Usta Kocayusuf pidemizi ekmeğimizi kattığı lezzeti ile dünyaya duyurdu.

Kocayusuf  pidelerine görselliğiyle zenginlik katıyor. Köy ekmeğinin yapılışı da oldukça zordur ancak sonucunda buna değdiği anlaşılıyor  Zafer pide salonunda güler yüzlü ustalar ve çalışanlar sizleri bekliyor. Pideniz yada ekmeğiniz hazırlanana kadar beklerken ustalarınızla sohbet ediyorsunuz ve bir daha ki sefer geldiğinizde yine aynı ustanın elinden çıkmış pidenizi yiyorsunuz bu sayede Koyulhisarı daha yakından tanımış oluyorsunuz. Ekmeğimiz ve Koyulhisar pidemiz sadece Koyulhisarımıza özgü bir pidedir bu lezzeti bir kez tattığınızda sürekli yemek istersiniz ve bağımlısı olursunuz. İstanbul’a pide getirenlerde olmuyor değil. Dediğimiz gibi Zafer Pide Salonunun reklamını yapmaya gerek yok zaten hemşehrilerimizin uğrak yeri  siz değerli hemşehrilerimize de bu mükemmel lezzeti tatmaya davet ediyoruz. Hep aklımdaydı haberleştirmek istemiştim. Kısmet bugüneymiş. Bilemiyorum belkide lezzeti aklıma geldi. Özlemişimdir.

Zafer Pide Salonu, sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyuyor. Kurulduğu günden itibaren pide çeşitleri konusunda üretim yapan uzman kadroya sahip olan Müessesede, gönül rahatlığıyla damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

Unutmadan ekmek siparişlerinizde adresinize ulaştırılıyor. Adrese teslim Ekmekte yapılıyor. Zafer Pide Unlu mamüllerin değişmez prensipleri daima temizlik, kalite, hizmet ve zamanında teslim olmuştur. ” Üretimde başarı ve sürekliliğin teminatı hizmette dürüstlük ve kalitedir ” prensibiyle çalışmakta. Zafer pide çalışanlarını yürekli insan kadim dostum Ustamız Kocayusuf, Yusuf YAMAN’ı tebrik ediyorum. Pidelerini ekmeğini özledim desem…

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ