logo

Buz tutan göl üzerinde sabah kahvaltısı.

Koyulhisar belediyesi tarafından yaptırılan ” Eğriçimen Gölü’nün ” yüzeyi aşırı soğuklara dayanamadı ve buz tuttu.

Yayla ve kış turizminin gözde merkezlerinden olan ” saklı cennet ” olarak anlatılan Eğriçimen yaylasından unatamayacağımız görüntüler.

Eğriçimen yaylasında yaz kış yayla bekçiliği yapan Aziz Dündar ve Emre Tuncer’den  Koyulhisar Belediye Başkanı İlhan Eren’e  sürpriz.

Buz tutan göl üzerinde semaver yakıp, kahvaltı masasını hazırladıktan sonra Başkan İlhan Eren’i davet eden belediye personeli  bir  sürpriz gerçekleştirdi. Başkan İlhan Eren çok mennun kaldı. Kendiside bu durama ne diyeceğini bilemedi.

Eğriçimen yaylasında çok erken başlayan kış ve sibirya soğukları etkisini sürdürüyor. Yaylada göletler dondu, çay ve göller buz tuttu. Her yeri saran beyaz esaret hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Eğriçimen yaylasında  gece en düşük hava sıcaklığı dün gece sıfırın altında 21 dereceyi gördü. Buz tutan göl üzerinde vatandaşlar gezinti yaptı. Yaylada kalan vatandaşlar ise buz üstünde güzel vakit geçirdi. Sabah kahvaltısı ” Eğriçimen Gölü’nün ” üzerinde yapıldı göl üstünde semaverde demlenen çay sohbet eşliğinde yudumlandı. Kahvaltı sonrası, anı ölümsüzleştirmek  için Belediye Başkanı İlhan Eren ve arkadaşları hatıra fotoğrafı çekildi. Facebook hesabından paylaşılan bu resim sosyal medyada en çok ziyaret edilen resim oldu.

Sabah kahvaltısında buz üstünde yapan Koyulhisar Belediye Başkanı İlhan Eren ve arkadaşları “ Bu anı iyi değerlendirmek için yaylada göl üstünde kahvaltı yapmayı tercih etti. Bu imkanı kendilerine sağlayan Aziz Dündar ve Emre Tuncer’e teşekkür etti. Temiz hava çok güzel sohbet eşliğinde sabah kahvaltısında müthiş keyif aldık ” dedi. Başkan Eren bütün Koyulhisarlı hemşerilerini Eğriçimen yaylasına davet etti.

Mustafa Alkan kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel kareleri sosyal medyada kendi hesabında paylaştığı için. Bizde bu güzel görüntüleri kendi hesabından aldık.

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ