logo

Access denied.

Çukuroba köyünde çıkan yangında 8 ev tamamen yandı!

Sedat Aslan’a ait evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Köy Muhtarı Pehlivan Karaca da yangını kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştıklarını ancak alevler diğer evlere sıçrayınca durumu itfaiyeye bildirdiklerini anlattı. Alevler, bitişikteki Selahattin, Alaattin, Muammer ve Erol Aslan ile Osman, Hasan ve Hüseyin Ordu’nun evlerine sıçradı. Köylüler, yangını kendi imkanlarıyla söndürmeyince itfaiye ve jandarma ekiplerinden yardım istedi. Suşehri ve Koyulhisar belediyelerine ait itfaiye ekiplerince söndürülen yangında 8 ev kullanılamaz hale geldi. Yangın esnasında evlerde kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

 

Kısa sürede büyüyen yangın bütün köyü sardı, çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi.

Çukuroba köyünde korkutan yangın.  8 ev tamamen yandı. Köylüler, yangını kendi imkanlarıyla söndürmeyince itfaiye ve jandarma ekiplerinden yardım istedi. Suşehri ve Koyulhisar belediyelerine ait itfaiye ekipleri seferber oldu. Koyulhisar ve Suşehri belediyelerince söndürülen yangında 8 ev kullanılamaz hale geldi. Yangın esnasında evlerde kimsenin bulunmadığı öğrenildi. Koyulhisar Kaymakamı sayın Çağlar Partal köye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Olayın duyun Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de olay yerine geldi vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yangının çıkış nedeni araştırılmaktadır.

 

Yangında yaralanma ya da can kaybının olmaması en büyük sevincimiz. Maddi hasar oluştu. Soğutma çalışmalarının ardından ekipler yangını çıkış nedenini araştırmak için çalışma başlattı.

İtfaiye ekiplerinin yaptığı yaklaşık 3 saatlik çalışma sonrasında yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, maddi hasar oluştu 8 ev yandı. Soğutma çalışmalarının ardından ekipler yangını çıkış nedenini araştırmak için çalışma başlattı.

Koyulhisar Kaymakamı sayın Çağlar Partal köye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Çukuroba köyünde çıkan yangında köy muhtarımız Pehlivan KARACA nezdinde bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Suşehri Belediye Başkanı Fazlı YÜKSEL’e ve Suşehri, Koyulhisar İtfaiye ekiplerine teşekkür ederiz.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ