logo

Eğriçimen Yaylasında kış güzelliği…

 

Koyulhisar Eğriçimen yaylasında kar yağışı etkili oldu. 14 Kasım sabahı saat 09:30 ilk kar görüntülerini çekip sosyal medya üzerinden paylaşan haber sitemiz oldu. İlçe merkezinde ilk kar resimlerimizi gören herkes şaşkındı. O anlarda yüzlerce telefon aldım. Koyulhisar merkezden ilk telefonla  arayan Murat Oruç oldu. Abi bu kar görüntüleri gerçek mi?

17

Koyulhisar’da hava yağmurluydu. Eğriçimen yaylamıza doğru gidiyordum, Cüne yi geçtiğimde kar atıştırmaya başladı ne olduysa o yarım saat içinde oldu. Tam o nokta iklimin değiştiyi yer. Uzmanlar bilimsel açıklamasını tam da o bölge için yapmalı. Ormanlarımızın bittiği tam da o nokta. Ne olduysa yarım saat içinde oldu. Kar yolları kapatmıştı kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.

 Eğriçimen Yaylasında herzman kar yağışının ardından güzel manzaralar oluşurdu. Bizde bunu fırsat bilip yaylamıza girdik. Araçların girmesi mümkün değildi?  Yolda kalan tırları, zincir takan araçları gördük. Soğuk havanın etkili olduğu yaylada bulunan göletler kısmen buz tuttu.

35

Özellikle ilkbahar’da, doğal güzellikleriyle görenleri büyüleyen çam ormanlarıyla kaplı yayla, kış mevsimiyle birlikte beyaz bir görünüme kavuştu. İlk kar görüntülerini yerel ve ulusal medyaya www.koyulhisar.com ulaştırdı. İlkbahar ve yaz mevsiminde çok sayıda vatandaşın uğrak yeri olan yaylada kış sessizliği hakimdi. Gurbette bulunan hemşehrilerimize o kış manzara resimlerini zor şartlarda olsa ulaştırdık. Yayınladığımız resimlerden sonra Koyulhisar Belediye Personelinin kontrol amaçlı yaylaya geldiğini gördük. ( Bunun için özel haberimiz gelecek ) İlk gelen resmi makam Koyulhisar Belediyesi oldu.

30

Bu arada soğuk havanın etkisiyle, Eğriçimen Yaylasında kar kalınlığı 25 santimetreye ye ulaştı. Akşam saatlerine kalmamak için yayladan ayrıldık. Dönüş yolumuz kapanmıştı. Çiçek meydanına geldiğimizde İşadamı Murat Nalban’ın aracı bozulmuş aracı ile uğraşıyordu. Neyse ki İlçe merkezinden yardım gelmeden birlikte uğraşarak sorunu giderdik. Yol da kalan tır şoförlerimize yardımcı olduk. Olay yerinden görüntüleri ilk çeken www.koyulhisar.com oldu. Kış görüntülerini son dört yıldır ilk biz servis ediyoruz, bizim için kar görüntülerini servis etmek geleneksel oldu.

Haberlerimizden sonra görüntü ve video almak için gelenlere doğa süpriz yaptı. Aynı manzarayı birgün sonra kimde göremedi. Bu güzellikler sadece resimlerde kaldı.

Not: Özellikle teşekkür etmek istediklerim var. Çektiğim kar görüntülerini bizzat adımı gösterip sosyal medya hesaplarında paylaşan herkese yürekten teşekkür ederim. Kaynak göstermeden paylaşanlarında olduğunu gördüm.Gerekli düzenlemeyi yaptılar. Kış görüntüleri ve resimleri binlerce hemşehrimiz tarafından takip edildi.

 

www.koyulhisar.com haber sitemizde kullandığımız bütün resimler şahsımıza aittir.

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ