logo

Eğriçimen’in bir tarafı kış, bir tarafı bahar.

Koyulhisar Eğriçimen yaylası’nın bir tarafı kış bir tarafında bahar havası var.  İlçe merkezinde erik ve elma ağaçları çiçek açtı. Yalancı bahar demiyoruz bu elma ve erik ağaçları baharı bizlere müjdeliyor ve hoş geldin ilk bahar diyoruz. Eğriçimen yaylasında asırlık ahşap evlerin bulunduğu ”Ayakta kalmaya çalışıyor ” çam ormanlarıyla kaplı yaylanın  Kış Sporları ve Doğa Turizminin ayrıca Sağlık Turizmi merkezi olması için ciddi çalışmalar başlatılmış.

Eğriçimen Yaylasında çocuklar karın keyfini kızakla kayarak çıkarttı. Bizde bahar havasında piknik yaptık.

Kelkit Vadisi’nde Eğriçimen Yaylası Yaz ve Kış doğa Turizminin ve Sağlık Turizminin gözde merkezlerinden biri olacak. Aldığımız bilgiler ışığında ciddi proje ekipleri çalışmalarını başlatmış durumda. Haber detaylarımız ilerleyen zamanlarda gelecek. www.koyulhisar.com adresinde ilkleri yaşarsınız ve ilk haberi bizden okursunuz.

Yeni görevine hızlı Başlayan Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunan Yayla’nın yemyeşil doğası ve oksijeni bol havasıyla doğa tutkunlarının ve gurbete çıkmış hemşehrilerimizin yoğun ilgisinin olduğu uğrak mekanlarından biri olduğunu ekledi. ” Kelkit Vadisi’nde Eğriçimen Yaylası Yaz ve Kış doğa turizminin gözde merkezlerinden biri olacak ” dedi. Osman Epsileli, yaylanın doğa turizm merkezi için belediye olarak ciddi çalışmalar yapılacağını kaydetti. ” Projelerimizi hemşehrilerimizle paylaşmadan onay almadan hiç bir çalışmayı başlatmayız”. dedi.

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ