logo

Ekrem Erdem’den yamaç paraşütüne ilgi!

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem memleketinde ziyaretlerde bulundu. Suşehri ilçesinde 12. Soğanovası Yayla Şenliğine katıldı. Burada Tekirdağ Doğa Sporlarları Kulübü Başkanı Arslan Hamza ve Ekrem Erdem (ikili) atlayış gerçekleştirdi. İzleyenlere heyecan dolu anlar yaşattılar.

Yamaç paraşütü yapan Ekrem Erdem’in gökyüzünde çekilen görüntüleri, sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlendi. İniş sonrası hemşehrilerinden büyük alkış aldı.

Geminderesi Köyleri Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen şenlikte konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Kösedağ Savaşının 774 yıl önce bu alanda ve aynı bu aylarda yapıldığını anımsattı. Erdem, “İşte bu alanlar o savaşın 774 yıl önceki izlerini taşıyor. 1243 yılında Kösedağ Savaşı ile Selçuklu dağıldı ama bu millet dağılmadı. Bu millet o yıllardan beri teslim olmadı.” dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili Selim Dursun ise Soğanovası Yayla Şenliğini tertip eden Geminderesi Köyleri Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneğine, köy muhtarlarına ve bu derneğin oluşumunda bulunan tüm köylülere teşekkür etti.  Yamaç paraşütü gösterişinden etkilendiğini söyledi. Müzik eğlence programı ile devam eden etkinlikte, Tekirdağ Doğa Sporlarları Kulübü Başkanı Arslan Hamza Algül ve kulüp üyesi Halim Taştekin tarafından yamaç paraşütü gösterisi sergilendi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem’de yamaç paraşütü ile uçuşu herkesi kendine hayran bıraktı. İzleyenlere heyecan dolu anlar yaşattılar. AK Parti İstanbul Milletvekili, Ekrem Erdem’in gökyüzünde çekilen görüntüleri, sosyal medyada binlerce kişi tarafından izlendi.

 

Ekrem Erdem ” Yamaç paraşütü bölgenin tanıtımı için çok güzel imkanlar veriyor “

Ekrem Erdem Vadi coğrafyasının yamaç paraşütüne uygun olduğuna dikkati çeken Erdem, şöyle devam etti:

“Yamaç paraşütünde belkide bölgemizde ilk defa uçuşlar gerçekleştiriliyor. Bu coğrafya, bu rekorların kırılması için hava akımı, ısınma ve dağların konumları açısından çok uygun. Güvenlik elbette birinci etken. Yamaç paraşütü de bölgenin tanıtılması açısından çok güzel imkanlar veriyor. Gençlerimiz her geçen gün artan hevesleriyle bu sporu yapmaya devam ediyor. İnşallah huzur ortamında bu sporu yapacağımız daha güzel günler olur.” Yamaç paraşütü pilotu Arslan Hamza Algül uzun yıllardır bu sporla ilgilendiğini bildirdi.

Kelkit Vadisi’nde uçuşlar geçekleştirdiklerini kaydeden Ekrem Erdem, ” Bu vadi Sivas için bulunmaz bir nimet.” dedi.

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ