logo

31 Aralık 2013

Emre Durmuş Kimdir?

Emre Durmuş Kimdir?

Kelkit Vadisi’nde son on yılda yetişmiş tek isim. Genç ve hızlı bölgemizin en genç kaptanı Emre Durmuş.

Hisartur Kaptanlarından Emre Durmuş. Koyulhisar’da doğmuş ve büyümüş o hepimizin çok sevdiği, herkesin beğendiği yakından tanıdığı çocuklarımızın çok sevdiği en genç kaptan olarak tanıdığımız içimizden biri.

Emre Durmuş.. 

Emre ekliyor, Keşfedilmeyi bekleyen turizm cenneti Koyulhisar.

Evet istedim ki kendisini biraz yakından tanıyalım..1988 Doğumlu Hisartur Firmasında şoförlük yapıyor. Kendisini hizmete adamış. İlçemizde değil, Mesudiye ve Kelkit Vadisi’nde  son on yılda yetişmiş en genç kaptanlarımızdan.

2002 Yılında Muavin olarak çalıştığı o yıllardan çektiğimiz bir kare.

Duygu dolu, hayat dolu bir insan.. Çocukluğunu Koyulhisar’da geçirmiş Askerlik görevi hariç gurbete çıkmamış yaşı kendisinden büyük olan herkes biliyor. ” Çekingen ve utangaçmış ”. Bu gün bu kalıntılardan üzerinde hiç bir iz yok. Duygu yüklü! Çocukların gerçek abisi. Yaşlılarımızın öz torunu, çocuğu gibi sevdiği biri. Her konuda yardımsever. Onun görevi  ” sıla ile gurbet arasında sevenleri sevdiğine kavuşturmak ” Kendisini bu  yollara bu işe adamış. Çekirdekten yetişmiş, otobüslerde önce muavin olarak uzun yıllar çalışmış. Firmaların ve yolcuların güvenini kazanıp artık araç üzerinde Kaptan olma zamanı geldi diyerek, Kaptan koltuğuna taçlandırılıp oturtulan en genç uzun yol şoförü. Kendisiyle çok defa yolculuğum oldu. Oğlum Sametin; Babacığım,Emre abimi çok seviyorum dediği Adam.Çocukların unutamadığı Emre Abisi.Otobüsler geçtiğinde çocukların dönüp arkasından imrenerek baktığı genç kaptan.

”Hisartur Emre Durmuş Samet’in doğum gününü İstanbul’dan Koyulhisara geliş yolunda Sosyal medya üzerinden öğrenmiş az önce Samete hayatı boyunca unutamayacağı bir sürpriz yaptı. Emre Kaptana nazik davranışından dolayı teşekkür ederim.Samet nasıl sevindi anlatamam..Şimdi Emre abisi onun herşeyi.”Sosyal medyada paylaştığımız o yazı ”

O hayatından hemşerilerine memleketine hizmet etmekten çok memnun.

Bu mesleği yürütürken müşteri memnuniyeti onun için çok önemli. Araç içinde yolculuğunuz başladığında artık sizi kendi evinde ağırladığı misafiri olarak görür.

 Yol şartları ne olursa olsun o yolcularını sevdiklerine ulaştırmanın gururu içinde.Yaz kış yağmur çamur dinlemez..

 Kaptanların en özel yerleri araç içinde dinlendikleri yerleridir. Yani istirahat ettiği odası diyelim. Emre araç içinde bu çok özel odasında bizi misafir etti. Evinde ağırlar gibiydi..

İstanbul’dan yola çıktık. Bolu’da bizi odasında misafir etti yatılı misaifiri oldum. O kadar rahattım ki gözümü açtığımda Koyulhisardaydım.

” Sonrasındaki sohbetimizi kendisinden dinleye bilirsiniz”.

Emre Durmuş hemşerilerimizin hizmetinde bulunan en genç kaptanımızın adı.Hafızalarımızda hep genç olarak kalacak.

www.koyulhisar.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ