logo

En büyük 15. nehir Koyulhisarın altından akıyor!

Koyulhisar altından akan büyük bir nehir var ! Sualtı nehrinde sular hızla ve yeryüzündeki benzerlerinde olduğu gibi akıyor.

Büyüklerimizden dinledim bu nehrin sesini duyan çok insan var. İşaretleri çok açık… Kelkit çayı kadar güçlü bir su akıyor.  Koyulhisar temi mahallesi heyelanı buna işaret. Koyulhisar Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde ve önünde bulunan parktan çıkan su sızıntıları mevcut. En büyük 15. nehir Koyulhisarın altından akıyor! Kimse farkında değil. Bu kaynağın bilimsel ve gerçek olduğunu iddia ediyorum. Bilim adamları açıklamıştı. Karadeniz’in altında keşfedilen sualtı nehri, Akdeniz’den Boğaz yoluyla Karadeniz’in derinliklerine dökülüyor. Bu şimdiye kadar bulunan tek aktif su altı nehri.

Aynı şekilde Koyulhisar altından akan büyük bir nehir var. Sualtı nehrinde sular hızla ve yeryüzündeki benzerlerinde olduğu gibi akıyor. Büyüklerimizden dinledim bu nehrin sesini duyan çok insan var. Koyulhisar temi mahallesi heyelanı buna işaret. Koyulhisar Emniyet Müdürlüğü altından ve önünde bulunan parkan çıkan su sızıntıları mevcut.

( Bu resmi heyelan olmadan 5 ay önce o bölgede çekmiştim. Kırmızı kalem ile çevirmiş durumdayım ve kırıklar çok açık görünmekte ) Heyelan sonrası resimlerde mevcut.

Yer altından akan nehrin suyu çok yüksek oranda tuzlu ve bol miktarda tortu taşıyor.Temi köyüne doğru çıktığınızda bu işaretleri göreceksiniz. Uzun yıllar yaptığım bir araştırma. Koyulhisar heyelan bölgesi. Bu bir efsane değil. Farkımız Farkındalığımız. 19 yıldır birlikteyiz. Yıllar önce Sugözü sorhun yaylasında meydana gelen heyelan su yataklarını gösteriyor.

Yer altından akan nehrin suyu çok yüksek oranda tuzlu ve bol miktarda tortu taşıyor. Temi köyüne doğru çıktığınızda bu işaretleri göreceksiniz. Bu bir efsane değil.

Selim Efe

www.koyulhisar.com 19 yıldır Birlikteyiz. Farkımız Farkındalığımız.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ