logo

Gerçek köy yumurtası satan yumurtacım.

Gerçek köy yumurtası satan yumurtacım…

 

Koyulhisarda herkesin yakından tanıdığı harika bir dükkan keşfettim. İsmi “ Lezzet Şarküteri ” Emre Yaylı demek, yöresel ürünler demek. Paket gıda katkı maddelerinden uzak durmak isteyenler için güzel bir dükkan. Sahibi benimde çok sevdiğim Genç bir kardeşimiz Emre Yaylı aslında dükkanı daha henüz yeni, ürünlerinden çoğu yöresel gıdalardan oluşuyor. Kendilerinin İlçe merkezinde süt üretim ve yumurta üretim çiftliği var. Emre Yaylı’nın dükkanında köy yumurtası eksik olmuyor, Peynir çeşitleri, tarhana, reçel, erişte, mantı, ev konservesi, tatlı tuzlu kurabiyeleri satıyor. Malzemeler organik çokta seçici katkısız olarak üretiyor. Doğal beslediği tavuklarından, yumurtalarını Çiftlik ürünü olarak da kendi besledikleri inek sütünü satıyor. Aynı zamanda harika inek, keçi, koyun peynirleri var. Tadarak alabilirsiniz.

Lezzet Şarküterinde satılan zeytinlere ve peynire bayıldım. Çocuklar hapur küpür yiyor. Köy yumurtasını geçen hafta denedim. O da lezzetli ve harika. İstek üzerine izin verdiği için folluklardan kendim topladım. Emre kardeşimin sattığı yumurtalara abone olduk.

Uzun süredir oradan yumurtalarımızı alıyorum. Doğal ve kendi yemlediği tavuklarının yumurtası. Benim öğrendiğime göre en sağlıklı etler, yumurtalar ve süt ürünleri otlayan hayvanlardan geliyor. O zaman aldığımız yumurtalar nasıl biliyor muyuz?

Büyük şehirlerde büyük besi çiftliklerinde tavuklar gün ışığı görmeden yaz kış yumurtluyorlar. Doğar doğmaz aşılamaları yapılıyor, daracık kafeslerde bir ömür geçiriyorlar. Zamanları gelince de kesime gidiyorlar. Tabii bu yumurtalar ne kadar sağlıklı olabilir? Tavuk nüfusunu sağlıklı tutmak için antibiyotikler, doyurmak için GDO’lu mısırlar… Ne ekersen onu biçersin. Sonuçta bize ulaşan ürünler de tavuğun hayatının kalıntılarını barındırıyor.

Hiç olmazsa Koyulhisarda gerçek bir Köy yumurtası yiyelim…

Zaten bir yerseniz lezzetinden anlarsınız, öyle market yumurtaları gibi değil. Organik yumurtalar bile yanında çok yavan kalıyor. İçleri tam portakal renginde öyle boyalı yemle değil, doğal yollarla olmuş. Yumurtaya talep çok. Emre’yi telefonla arayıp yumurta için bekleme listesine isim yazdırmanızda fayda var. Sizlere tavsiyemiz ben öyle yapıyorum. Dükkan çok erken açılıyor ve çok geç kapanıyor.

Yöresel Dükkan işletme sahibi Emre Yaylı Koyulhisar’ın En Kaliteli ve En Lezzetli Yöresel Ürünlerini, BİR TIKLA KAPINIZA GÖNDERİYOR. ” Hizmet İşimiz, Sağlık ve Lezzet İlkemiz ”diyor.

Çiftliğini ben gezdim sizler için görüntüledim. Ancak çiftliğini gidip görmek isterseniz zamanınızı alır göstermekten gezdirmekten asla çekinmez olur ya belki ararsınız çekinmeden müşterileri için cep telefon bilgilerinide veriyoruz, Emre Yaylı’ya cebinden ulaşabilirsiniz. 0506 651 89 75

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ