logo

Access denied.

Gönül İnsanı, hayırsever Abdullah Ezik vefat etti!

Gönül İnsanı,Cemiyet Adamı… Sarıyer Sivaslılar Derneği kurucularından Reşitpaşa’nın sevilen ismi Hacı Abdullah Ezik Amcamız vefat etti!

İstanbul’da Sarıyer’de  oturduğu mahallede tanınan ve sevilen eski esnaflarından olan Milli Güreşcimiz Sivaslı hayrını olan Abdullah Ezik amcamız vefat etti. Reşitpaşa’da uzun yıllardır nalbur dükkanı işletiyordu.  Sarıyer Sivaslılar Derneği kurucularından Abdullah Ezik, dün Reşitpaşa Merkez Camii’nde kılınan cenaze namaza binlerce hemşehrisi katıldı.  Eski güreşçilerden olan Ezik’in cenaze namazına çok sayıda önemli isim ve vatandaş katıldı. Çok sayıda Sivaslı STK Başkanları, Sivas eski Milletvekilleri Ali TURAN, Selami UZUN, Meclis Üyeleri, Gazeteci, Tv yapımcısı, Muhtarlar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ,  cenazesine katılanlar arasındaydı. Sarıyer’in sevilen ismiydi. Küçük büyük demez herkesin hizmetine koşan isim gönül insanı  Abdullah Ezik, özellikle Sivas camiası tarafından çok seviliyordu.Toplumun hep önündeydi.

 

Merhum Abdullah Ezik’amcamızla tanışıklığımız çok eskilere dayanır. Kendisiyle çok özel ayrı bir muhabbetimiz vardı. Kendisiyle tanışıklığımız çok eskidir. Yazılarımı beğeniyle okur, haber sitemizi günlük takip ederdi.  Allah’tan rahmet; kederli tüm yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz…Evlatlarına yakınlarına ve sevenlerine tekrar başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Reşitpaşa muhtarımız Celal SELİM ağabeyimize ayrıca çok teşekkür ederiz.Uzaktan ve yakından gelen her bir misafir ile yakından ilgilendi,kendisi tam bir gönül insanıdır. Binlerce seveni Abdullah Amcamızı hemşehrileri son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ