logo

07 Ocak 2014

Güzel bakıp güzel görmek…

Güzel bir rüyayı gerçekleştirmenin ilk adımının uyanmak olduğunun bilincindeydik. İlk kez bu fikri dillendirdiğimde anlamlı bir heyecan sarmıştı içimi. Çünkü samimiydik, kararlıydık, inançlı ve inatçıydık. Sivas için çıkartacağımız Sivas Lonca Gazetemize bütün Sivaslı hemşehrilerimizin ihtiyacı vardı. Sivas’ta Haftalık yerel bir Gazeteye ciddi bir ihtiyaç olduğunun farkındaydık.

Gazetenin yönetimini tamamen üstlenen İmtiyaz sahibi Emre Kaynak, Sorumlu Yazı İşleri ve Haber Müdürümüz Mücahit Furkan Yalçın Sivas Lonca adıyla gazetesini çıkarmayı başardı. ” Önemli bir sorumluluklar üstlendi ”gazetesini haftalık çıkarma kararının ardından “ Yayın danışmanlığını da bize uygun gördü. Önceliğimiz ” Okuyucu memnuniyeti, güven, kalite ve sürat” ilkelerini esas alan gazetemiz,okuyucularımıza gösterdiğimiz titizliğimizle hak ettiği teveccühü kazandı.

www.sivasloncagazetesi.com Sivas adına Teknolojiyi çok yakın takip ediyor.

Bundan tam 16 yıl önce  Sivas Adına İnternet haber sitemizi kurduğumuzda parmak kadar  sayılı internet haber siteleri mevcuttu. İlçemizde ilk internet radyosunu kuran ve yayın yapan haber sitesiyiz. Sivas’ta E-bülten haberciliğini ilk başlatan’da biziz. Binlerce hemşehrimize ulaştık. Ulaşmaya devam edeceğiz çünkü biz Büyük bir Aileyiz. Çalışmalarımız Türkiye genelinde Sivas’ta yerel basının dikkatini çekmeye devam ediyor ayrıca yerel haberlerde kaynak gösterilerek ulusal basının yakından takip ettiği Gazete yolundayız. Haber ajanslarından önce bölgesinden kendi imzasıyla ilk haber servis etmenin mutluluğunu defalarca yaşadık. İlçemizde karasal yayın yapan radyo kurulmasında büyük sorumluluk üstlendik ve başardık. İnternet Medyasında Kelkit Vadisi’nde en çok okunan haber sitesiyiz.

Tabi ki en büyük katkı siz değerli okuyucularımızın, yaşadığınız dünyayı bulunduğunuz İli, ilçeyi daha anlamlı kılmak adına güzelliğe ortak olun. Güzel bakın… Daha güzel bir yarın için mücadele veren her samimi güzelliğin içinde Sivas Lonca Gazetesi emek ve çaba harcayacaktır. 4. sayımızı çıkartacağımız şu günlerde bu süreçte bugüne kadar bizi takip eden ve manevi destek sağlayan telefonla e-posta ile bizlere ulaşan hemşehrilerimiz bizleri mutlu etmiştir. Çalışmalarımıza güç ve kuvvet katmaktadır.

Emre Kaynak Kardeşimizin Sivas için yaptığı en dikkat çekici ve faydalı projelerden biri de Sivas Lonca Gazetesidir diyebiliriz. Bugün kim ne düşünürse düşünsün Sivas Lonca olarak yayına başladığımız günden beri bu projede çok güzel işlere imza attık. Hatta gözlemledik ki kimilerine gizliden gizliye hatta açık olarak örnek ve ilham kaynağı bile olduk. Artık Sivas’ta  herkes biliyor ki eğitim ve gelişim, tanıtım adına ciddi, olumlu ve güzel adımlar atan bir gazete var. Ve bizde biliyoruz ki, asıl derdi ve gerçek amacı bu yörenin eğitimi ve gelişimi olan her samimi birey Sivas Lonca Gazetemize destek olmakta ve sempatiyle bakmaktadır.

 Güzel bakıp güzel görmek, Güzel düşünen hayatından lezzet alır.

Önemli olan üretmek, katkı sağlamak, faydalı olmak, hayırlı işler yapmaktı. İşte Sivas Lonca Gazetesi ve İnternet Medyamız pozitif katkı, üretken fikir, yapıcı ve yaratıcı eleştiri, düşünen ve düşündüğünü ifade eden beyinlere, çalışkan ve samimi vatandaş ve eğitimcilere olan inancı ile yola çıktı, “Bismillah” dedi. Kazancımızın ne olduğunu soranlara, kazancımız maneviyattır. Yapılan güzellikleri balık bilmez ise Halik bilecektir.

Ancak ve ancak güzel bakan gözler güzeli görür. O güzel gözler bu süreçte gördüler ki Sivas Lonca Gazetemiz kişi, kurum, proje, büyük, küçük ayrımı yapmadan her samimiyet dolu güzelliği yansıtmıştır ve yansıtmaya devam edecektir. Her zaman “ Millî İradeye Sahip Çıkma” ısrarı ve vurgusunu yapacaktır.

Milli İradeye sahip çıkacaktır…

Dileğimiz, beklentimiz güzel bakan gözlerin çoğalmasıdır. Alevleri söndürmeye çalışan serçe hikâyesini çoğumuz biliriz:

Çıkan orman yangınında ormandaki diğer canlılar alevlerden uzak yerlere kaçmaya çalışırken, minik bir serçenin ağzında taşıdığı damla damla suyu gören dostları meraklı gözlerle serçenin ne yaptığını sorar. Serçe ağzında taşıdığı suyla alevleri söndürmeye çalıştığını söyleyince dostları hep bir ağızdan güler ve alay eder. “Hiç o yangın senin taşıdığın damla damla suyla söner mi?” der. Serçe ise onları hiç umursamadan: ” Benim elimden gelen budur. Hiç olmazsa ben elimden gelen çabayı gösteriyorum.” der.

Sizde bu minik serçeye kulak verin, yaşadığınız dünyayı bulunduğunuz İli, ilçeyi daha anlamlı kılmak adına güzelliğe ortak olun. Güzel bakın. Daha güzel bir yarın için mücadele veren her samimi güzelliğin içinde olun. Gazetemiz elinize ulaştığında biz 2014 yılına girmiş olacağız. Şimdiden  ” Yeni yılınızı en samimi duygularla kutluyorum.Yeni yılın ülkemize,milletimize,tüm insanlığa,barış,huzur ve refah getirmesini diliyorum.Bizi takip eden ve manevi destek sağlayan dost ve arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kazancımızın ne olduğunu soranlara, kazancımız maneviyattır. Yapılan güzellikleri balık bilmez ise Halik bilecektir

Selam ve Dua ile.

selimefe@yandex.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ