logo

Güzel yurt Camii İbadete Açılıyor!

4 Temmuz 2016 Cuma günü saat 11:00 da Koyulhisar Güzelyurt  Köyü Merkez Camii ibadete açılıyor.Minaresi iki şerefeli olarak yapılmış olup, yapımına iki yıl kadar önce başlanan camii inşaatı kısa sürede tamamlandı. Siz dostların katılımıyla  4 Temmuz’da açılışı gerçekleştirilecek. Bütün herkes davetlimizdir.

Hepinizi bekleriz…

 

7

Güzelyurt köyünde yapımı tamamlanan Cami ve Sosyal Tesislerin açılışına, çevre köylerinin bütün muhtarları ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılması bekleniyor.
1
Köyümüzün Medarı İftaharı Namı Diğer Yardım Sever Recep Can;
4
Konuşmasında, bir hayır ve iyilik yapanın o hayır ve iyilikten doğacak tüm hayırlardan sevap kazanacağına dair bir inancın mensupları olarak, bu camiinin ve sosyal tesislerinin yapımında bir tuğla dahi olsa emeği ve katkısı olan herkesin hiç kapanmayacak bir sevaba nail olduklarına inandıklarını belirterek katkısı olan herkese köy muhtarımıza, çok teşekkür ediyoruz dedi. Caminin mimarisi ile Güzelyurt köyüne güzel bir görünüm kazandırdığını belirten Recep Can, her yıl belli bir konuyu gündeme getirerek köyümüzün sorunlarına ortak karar alıyor karar sonrası o hizmetimizi yapmak için elimizden geleni yapıyoruz.
Birlik ve beraberlik demek, birlik ve beraberlik olduktan sonra başarılamayacak hiçbir zorluk yoktur, burada da birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir eserin ortaya çıkmış olduğunu görüyoruz Güzelyurt Köyündee böyle bir eserin ortaya çıkmasından büyük bir sevinç duyduk, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi Camiler İstiklalimizin ve medeniyetimizin sembolüdür. “ Camiler bizim topraklarımızın mühürleridir. Biz asırlardan beri bir yere cami yapmışsak, orayı vatan edinmişizdir. Bir yerde yaşayacaksak, oraya cami inşa ettirmişizdir. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.” dedi. Konuşmalardan sonra bütün dost ve sevenleri Güzelyurt Köyü camii açılışına davet etti.
İrtibat Telefon : Güzelyurt Köyü Dernek Başkanı Şükrü CANKATAR:
www.koyulhisar.com   www.koyulhisar.com  18 yıldır birlikteyiz.
Selim EFE
Share
#

SENDE YORUM YAZ