logo

IHK Hessen seçiminde sadece iki Türk kazandı!

IHK Meclis üyesi olabilmek için Rhein-Main bölgesinde 40 Türk kökenli adayın katıldığı seçimlerde sadece 2 Türk seçilebildi.

ALMANYA’nın essen Eyaleti’nde 19 Ocak’ta başlayan ve 19 Şubat tarihinde sona eren Ticaret ve Sanayi Odası ( IHK) seçimlerinde kazanan isimler  belli oldu.

Başta İHK Merkezi Darmstadt olmak üzere Hessen Eyaleti’ndeki çeşitli kentlerde 50’ye yakın Türk ve Türk kökenli adayların katıldığı seçimde Darmstadt – Gross Gerau Bölgesinden Türk İş Adamı Sivaslıların yakından tanıdığı Türkiye’ye sevdalı yürek Mehmet Kocagöl ile Main-Kinzig Bölgesinden aynı zamanda son dönem Main Kinzig Bölgesi IHK Başkan Yardımcısı olan Salih Taşdirek seçildiler.Avrupa’da gururumuz oldular. Kendileriyle ve yaptıkları önemli çalışmalarıyla gurur duyuyoruz.

Bir çok Türk işverenin de ( 40 aday) yönetime girmek için aday olduğu Hessen Eyaleti’ndeki Meclis’e  8 IHK Bölgesinde sadece 2 Türk’ün seçilmesiyle onur duyduk. Bugün Avrupa da önemli bir adım atıldı.Tarihe önemli bir not düşülmüş oldu. Mehmet KOCAGÖL Ağebeyimizle yakından tanışıyorum. Musa PELİT’in yakın dostu. Önemli bir isim. Siyaset üstü çalışmalara imza atıyor.

 

Alman ve Türk İşverenler Camiası’nda  “10 Numara“ olarak tanınan Türk İşadamı  Kocagöl, Gross Gerau çevresindeki Türk İşverenlerin haklarını Darmstadt Sanayi ve Ticaret Odası’nda en iyi şekilde temsil edeceğini ifade ederek ,”Almanya’da ve özellikle Hessen Eyaleti ekonomik ve ticari hayatına daha fazla katkıda bulunmak ve başta Gross Gerau Bölgesindeki Türk ve Türk kökenli şirketlerimizin Darmstadt Sanayi ve Ticaret Odası Meclisi’nde haklarını koruyup savunacağım. Bu sorumluluğu bize yükleyen tüm Alman şirketlerine ve bir an olsun bizi yalnız bırakmayan Sivil Toplum Örgütlerine teşekkür ederim” dedi.

Sivaslıların Has Adamı. Gönül insanı Mehmet KOCAGÖL. Türkiye’nin Gururu oldular. 

AVRUPA’da yaşayan Avrupa Sivaslılar Birliği dün önemli bir toplantıda bir araya geldiler. Güçlü bir STK yapılanmaları var, Avrupa Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Günü düzenlendi.Yüzlerce Avrupalı hemşehrilerimiz katıldı. ASBİR Genel Başkanımız Avrupa’da Mehmet KOCAGÖL Ağabeyimizle birlikte önemli çalışmalar yapıyorlar.Onlar memleketine aşık isimler. ” Her yıl en üç dört kez Ülkemize geliyorlar.Kendilerine açık davetimdir. Avusturya, Almanya, Hollanda’dan oluşan heyetinizle birlikte bu yıl Koyulhisar’da misafir etmek isterim.

Avrupa’da çok sayıda Sivaslı hemşehrimiz var. Sizlerin burayı ziyaretleri bizleri manevi anlamda güçlendirir. Sizleri burada her zaman görmek isteriz.

 

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ