logo

İlçemizde yapılan Bayramlaşma Geleneği!

Koyulhisar Merkez Camisi’nde kılınan bayram namazının ardından vatandaşların bayramlaşmak için uzun kuyruklar oluşturması renkli görüntülere sahne oldu.

bayram

Her sene yapılan bayram namazından sonra camiden çıkan vatandaşlar birbirleriyle bayramlaşmak için uzun kuyruklar oluşturma görüntüsü bu bayramda da yaşandı. İstanbul’dan memleketine ziyarete gelen www.koyulhisar.com Genel Yayın Yönetmeni Selim EFE ve çocukları bayramlaşma kuyruğunda yerini alarak, hemşehrileriyle bayramlaştı. Selim EFE, bayramlaşma geleneğinin yıllardır var olduğunu belirterek, Özlediğimiz görüntüler Büyükşehirlerde unuttuğumuz Bayramları Anadolu’da eski tadıyla  yaşatılıyor ” Çok güzel bir gelenek. Camilerde ve cami dışında bayramlaşma bizim geleneklerimizde eskiden beri var. Bu vesileyle herkesi görerek bayramlaşma fırsatımız oluyor. Herkesin bayramını tebrik ediyorum ” dedi.

Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli ise bayramlaşma geleneğinin uzun yıllardır ilçede bu şekilde devam ettiğini belirterek, geleneği sürdürmek istediklerini belirtti.”  Bizi biz yapan değerler. Memleketimizde hemşehrilerimizle birlikteyiz ”

www.koyulhisar.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ