logo

İş Adamı Ahmet Ünal Bey’e Misafir Olduk.

Sivas’ın onuru, gururumuz Medar-ı iftaharımız Ahmet Ünal Bey’in Sarıyer’de evinde misafiri olduk. Tam bir  ” Anadolu İnsanı ”  Ünal, “ Anadolu Aşığı ” sevenlerinde bıraktığı etki de bundan kaynaklanıyor. Eşi Özlem Ünal hanımefendi sosyal projelerde önemli hizmetlere imza atıyor. Eğitim gönüllüsü hanımefendiden Sivaslılara anlamlı hizmet. Geçtiğimiz yıllarda Sivaslıların hizmetine girdi. Özlem Ünal İsmini ölümsüzleştirdi. Türkiye’nin en büyük refakatçı otelini Sivas’a kazandırdı. Tüm projelerini engellilere uygun olarak tasarlayan ve hayata geçiren Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İş Adamı Ahmet ÜNAL eşi Özlem Ünal hanımefendi ismiyle bir çok hasta yakınının en büyük sorunu olan konaklama sorununa çare oldular.  4 süit odası bulunan 58 yatak kapasiteli refakatçi oteli  konforu ve dizaynıyla 5 yıldızlı oteli andırıyor.

 

‘Ahmet  Ünal, “ Anadolu Aşığı ” Gönül İnsanı, maddî-mânevî bütün kirlerden uzak durmaya kararlı…

‘’Ünal Ailesi ” Şehit, Gazi, Çocuk, Yaşlı, Engelli, Bakıma muhtaçlar, kadın, aile ve yoksulluk konularında gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor ’’ Ünal çiftin sohbetlerine doyamadık. Ünal çifti , Vakıf ve STK lara önem veriyor. Sivil toplum kuruluşlarımızın, sorun çözme kapasitesine sahip ailelerimizin ve her bir vatandaşımızın elini taşın altına koymasının önemine de vurgu yapıyor. Ülkesine, milletine, Sivas’a olan hayranlıkları çok açık.

Ahmet  Ünal gibi, Eşi de Özlem Ünal kıymetli hanımefendi son derece mütevazi bir hayat yaşıyor. Akşam bir araya gelerek hoşça vakit geçirdik, sohbetimizde tarihi derin engin bilgilerinden istifade ettik. Selami Altınok’u yine makamında ziyaret ettim, bu Anadolu yürekli yiğit büyüğümle hasbihal ettik, dua ettik, duasını aldık.

Ahmet Ünal, Ünal İnşaat olarak ” İstanbul Inn Levent ” projesi hakkında sohbet ettik. Hemşehrilerimizin çok yakından tanıdığı isim;

 

” Varlık ve benlik iddiâsından uzak mütevâzı bir insan. ”  Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı arasında bulunan değerli ağabeyim. Sivasın gururu. Medar-ı iftaharımız yaptığı projelerle ismini Altın harflerle yazdıran Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Ahmet Ünal Bey’in Levent te tamamladığı İstanbul Inn projesini geçtiğimiz aylarda ziyaret etmiştim. Hemen hemen tamamladığı projenin ilk görüntüsünü bizler haber sitemizde sosyal medya hesaplarımızdan duyurmuştuk. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Rabbim kazancına bol bereket çalışmalarına başarı ve kolaylık versin. Ahmet Ünal Ağabeyimi anlatmaya kelimeler yetmez.Akşam sohbetimiz geç saatlere kadar sürdü. Güler yüzlüdür mütevazi insan. Çevresindekilere pozitif enerji yükler adeta moral verir, zamanın akışına keyif katar. Varlık ve benlik iddiâsından uzak bir isim. Öncelikle Ahmet Bey’e ve kıymetli Hanımefendiye Özlem Ünal Hanıma teşekkür ediyorum. Değerli vakitlerini bize ayırdılar.Hanımefendiye ve kendisine ev sahipliğinden dolayı eşim ve kendi adıma tekrar teşekkür ederim. Ahmet Ünal ve Özlem Ünal çiftine sağlık afiyet huzur ve çalışmalarında bereket ve kolaylıklar diliyorum.

 

Ahmet Ünal Kim:

1973 yılında Şişli’de doğan Ahmet Ünal, aslen Sivas Hafik’li. Evli ve 5 çocuk babası olan Ahmet Ünal; ilk, orta ve lise eğitimini de Şişli’de almış. Ahmet Ünal, aslında küçük yaşlardan bu yana ticaretin içerisinde. Ortaokul ikinci sınıftayken karnesinde 3 zayıf getirince, babası biraz da çalışma hayatının zorluklarını anlaması için sanayiye çırak olarak veriyor. Bu tecrübe Ahmet Ünal’ın hayata daha ciddi bakmasına neden olmuş. Ahmet Ünal, daha sonra iş hayatında yönünü çizen Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirmiş. Ancak iş hayatına atılması daha erken yaşlarda, 22 yaşında gerçekleşmiş. Önceleri tekstil sektöründe faaliyet gösteren Ahmet Ünal, daha sonra inşaat sektöründe karar kalmış ve halen bu sektörde faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’de ve Orta doğu’da inşaat işleri yapan Ahmet Ünal, bu sektördeki işlerini halen devam ediyor. Türkiye’de yaptığı kentsel dönüşüm projelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Ünal, ayrıca bir gıda şirketinin de sahibi. Ahmet Ünal’ın gözden kaçırılmaması gereken bir diğer yönü de sporcu kişiliği aslında. Çünkü kendisi bir dalgıç ve bu konuda uzman. Hatta Şişli Sualtı Sporları Kulübü kurucusu ve üyesi. Bunun yanında Ahmet Ünal at binmeyi de seven ve bu spora da sık sık vakit ayıran biri. Buraya kadar anlattıklarımız, Ahmet Ünal’ın iş hayatı ve özel hayatıyla ilgili. Fakat bu başarılı iş adamının sosyal yönü de çok aktif. Sosyal Projelere büyük önem veriyor. AK Partili Ünal, Uzun yıllar her kademede aktif siyaset yaptı, AK Partide siyasetine devam ediyor.

 

Ünal Ailesini evinde ziyaret ettim, Anadolu yürekli yiğit ağabeyimle uzun uzunca hasbihal ettik.

Hiç abartmıyorum. Hatta eksik bile  yazıyorum. Tanımayanlar Ahmet Ünal ile sohbet ederse haklılığımı anlayacaktır.Tanıyanlar biliyor. Ahmet Bey ve Özlem hanım bilgi paylaşmaktan ve karşısındakini dinlemekten mutlu olan ve söz kesmeden sizi dinler. İnsanlara tepeden bakmayan, konuşurken de kesinlikle kalp kırmayan kişiliğe sahipler. Zaten bu çalışmalarından çok sayıda önemli plaketleri ve takdir belgeleri var…

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ