logo

MUHTARIN ÖLÜMÜ KÖYÜ YASA BOĞDU

Koyulhisarın, İskenderşeyh köyünün sevilen isimlerinden köyün muhtarlığını yapan Hasan SARIKAYA hayatını kaybetti. 

Muhtar Hasan SARIKAYA’nın ölümü köyü adeta yasa boğdu. Herkesin yardımına koşardı, muhtarlığından önce uzun yol şoförlüğü yapardı.   Kendine has halleri ve doğallığı ile herkes tarafından sevilen Muhtar Hasan SARIKAYA aynı zamanda otobüs şoförü  olarak tanınırdı. Namı-ı diğer yetiş Hasan kaptanlar yolcular kendisine öyle seslenirdi. O güler yüzlü, herkesle selamlaşan, kucaklaşan, hal hatır soran, alicenap, sevgi, saygı dolu, kadirşinas davranışlarını hatırladım.Yunus Emre’nin; “ Sevelim , sevilelim Dünya kimseye kalmaz.” Sözünün manasını en iyi bilenlerdendi.
O güzel insan, hayatı biraz meşakkatli yaşadı desem yanlış olmaz. Köyünü çok seviyordu, adeta aşık olmuştu.

Misafirperverliği nedeniyle İskenderşeyh Köyü’ne dışarıdan gelen herkesin çayını çorbasını içtiği  Hasan SARIKAYA, Türk Misafirperverliği’nin en güzel örneğini sergiliyordu.

Mekanı cennet olsun ruhu şad olsun ışıklar içinde uyusun acımız çok büyük. Çok sevdiği çocukları Gürkan SARIKAYA kardeşime sevenlerine yakınlarına sabırlarlar diliyorum. Güle güle sevgili Hasan SARIKAYA. Biz senden incinmedik, baki alem de sen de incinmez, mekanın cennet olur inşallah.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ