logo

Koyulhisar Belediye Başkanlığından Anneler Günü Programı.

Koyulhisar Belediye Başkanlığından Anneler Günü Programı.

pinar

 

Koyulhisar Belediyesi, Anneler günü dolayısıyla Koyulhisar Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmet Tesisleri’nde kutlama programı düzenledi.

Programa katılan Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, annelerin geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarları olduğunu belirterek, “Bizim kültürümüzde ve inancımızda annenin çok ayrı bir yeri vardır. Anne kutsaldır, anne değerlidir. En temiz, en masum, en güzel duygudur. Anne, hiç kimsenin inkar edemeyeceği en değerli varlıktır.” dedi. Belediye Başkanı Osman Epsileli ve eşi Emine Epsileli ile ilçede ikamet eden çok sayıda kadın katıldı.

Anneler gününü sadece bir güne sığdırılamayacağını belirten Osman Epsileli; ” Her gün anneler günü her günün anneler için ayrı bir önemi var. Anneler gününü sembolik olarak kutluyoruz. İnancımız açısından ele aldığımızda her gün anneler günü. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ bu Hadis-i Şerif annelerin ne kadar önemli olduklarını anlatmaya yeterli. Diğer yandan üç evlat yetiştiren anne cennetliktir sözünü de ifade etmek istiyorum. Annelerimizin hayır duasının alınmasının önemli olduğu hepimizin malumudur. Ahirete intikal etmiş bütün annelerimizi rahmetle anıyorum. Düzenlediğimiz bu programa katılan bütün annelerimize herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Epsileli konuşmasında, Koyulhisar Belediyesi’nin kadınlara yönelik yapacağı çalışmalar hakkında müjde verdi, bugüne kadar olan çalışmalarını anlattı. Protokol konuşmalarının ardından sahne alan ünlü türkücü Pınar Dağdelen ve ekip arkadaşlarının seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle, programa katılan annelere unutulmaz anlar yaşattı. Kadınlar ise hep birlikte bu türkülere eşlik etti. Halay tutan anneler gönüllerince doyasıya eğlendiler.

 

www.koyulhisar.com

Ahmet Sarı

Share
#

SENDE YORUM YAZ