logo

Koyulhisar Belediyesi’nden Engel Tanımayan Hizmet​!

 

Koyulhisar belediyesi tarafından engelli vatandaşların hizmet binalarında sıkıntı yaşamaması için bir takım düzenlemeler yaparak hizmette kolaylık sağladı. Bu hizmetin kullanılmasında duygulu anlar yaşandı. Sosyal Belediyecilik çalışmaları ile örnek projelere imza atan Başkan Osman EPSİLELİ engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırma adına yeni hizmetleri hayata geçiriyor. Daha önce hizmete sunduğu Engelli Nakil aracı ile vatandaşların takdirini toplamıştı. Koyulhisar Belediyesi şimdide Hizmet binalarında engelleri aradan kaldırıyor. Engelli vatandaşların nakillerinde kullanılmak üzere tekerlekli sandalyeli nakil aracını da hizmete sunacağı bilgisini edindik.


Tekerlekli sandalyeye bağımlı olan engelli vatandaşların merdivenleri daha kolay çıkması için tasarlanan ‘Engelli Merdiven yolu Koyulhisar Belediyesi engelli vatandaşların her türlü Belediye hizmetlerinden yararlanmasını kolaylaştırıyor.


Koyulhisar Belediye Başkanı Osman EPSİLELİ, yaptığı açıklamada; “ Bugüne kadar yaptığımız birçok düzenleme ve çalışma ile engelli kardeşimizin hayatlarına dokunduk. Onlarla aramızda hiç bir engel görmedik engelleri aramızdan kaldırdık. Daha önce hizmete sunduğumuz Engelli Nakil aracımız vatandaşlarımız tarafından beğeni toplamıştı. Yeni düzenlemelerini bitirdiğimiz engelli yolu ile de yine birçok engelli kardeşimizin hayatlarını kolaylaştıracağız. Her alanda yaptığımız çalışmalarda onları unutmuyoruz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir ” dedi.Bu konuda İlhan kardeşime sözüm vardı çok şükür mahçup olmadık sözümüzü gerçekleştirdik. Başkanlığın sosyal medya hesabından yayınladığı o sözler.Binlerce beğeni yüzlerce yorum aldı.

”Söz verdiğimiz gibi İlçemizde Engelleri Birlikte Kaldıracağız. İlhan Kardeşimiz Artık Belediye Binamıza Kendi Akülü Aracı ile Gelebiliyor.”

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ