logo

Koyulhisar köy pazarı istiyor.

www.koyulhisar.com Genel Yayın Yönetmeni Selim Efe,Koyulhisarda Köy Pazarı’nın kurulmasını kamuoyuna soruyor:

Bölgemiz için daha çok yaz döneminde İstanbul ve diğer büyükşehirlerden gelen yazlıkçılarımız için İlçe merkezinde Köylerimizden gelen Köy ürünlerimizin daha rahat satıla bilmesi için Köy Pazarı’nın kurulmasını faydalı olacağını uzun yıllardır düşünenlerdenim. Bunun için projeler de hazırlana bilir. Örnek projeler mevcut… İlçe merkezimizde ve yakın köylerimiz için seracılığın en önemli geçim kaynağı olabileceğini görmekteyim. Örnek çok sayıda haber yaptık. ” Buradan okuyucularımızın aracılığıyla kamuoyuna sormak istiyorum: Koyulhisar İlçemize her köy standımızın olacağı o köyde yetişen ürünlerin satılacağı bir ” Köy Pazarı ” yakışmaz mı? Burada köylümüzün bizzat ürettiği ürünler, vatandaşların ter döktüğü ürünler, ilk elden Koyulhisara gelen ziyaretçiler ile buluşsa kötü mü olur? Neden Koyulhisar’ın bir köy Pazarı olmasın. Çok zaman dile getirdim netice alamadım.. Köyünden gelen çiftçimiz zaman zaman İlçe merkezinde bazı dükkanlara bırakıyor yada orda ikili görüşmeyle satıyor. Belki okuyucularımızın ve vatandaşın ilgisi, sürecin hızlanmasına katkı verir. Koyulhisarlılara sorun: taze sebze meyve ve günlük köy yumurtasının kurulacağı bir pazar istemezler mi?

Koyulhisar’da yok yok…

Her çeşit meyve bahçemiz mevcut. Neden İlçe dışından gelen sebze ve meyve alıp tüketelim. Neden Koyulhisar’da Köy yumuratası dururken başka yumurta tüketelim. Hayvancılık bol, Çeşit çeşit pynirimiz var. Unutmadan Köy yumurtası  en sağlıklı ve besin değeri yüksek bir gıda. Tatilimizi geçirdiğimiz yaz döneminde olsun doğal gıda tüketelim..

Köy Pazarı Koyulhisar’a yakışmaz mı?

Bölge halkımızın en önemli geçim kaynağı elbette tarım bunu hepimiz biliyoruz. Özellikle Koyulhisar pazarında satılan gıda ürünlerinin, Koyulhisar Halkı’nın ürettikleri değil de Hal’den gelenler olduğuna dikkat çekmek istiyorum… Oda olabilir ancak Koyulhisarlı çiftçimizin ürettiklerinin Koyulhisarda merkezi bir ya da iki yerde kurulabilecek ‘’ Koyulhisar Köy Pazarları’nda satılması halinde, halkın daha sağlıklı ve daha taze sebze-meyve yiyeceğini belirtmek isterim. ” Öte yandan böyle bir pazarın kurulması demek, Koyulhisar’ın üreten tarım sevdalısı halkını da geleceğe dair motive etmek demektir. Koyulhisar halkı üreticisi ve tüketicisiyle böyle bir işte kârlı çıkacaktır”
 www.koyulhisar.com
Selim EFE
Share
#

SENDE YORUM YAZ