logo

Koyulhisar şehitleri için tek yumruk oldu sel gibi aktı!

Koyulhisar şehitleri için tek yumruk oldu sel gibi aktı!

kyl3

Koyulhisar’da ” Teröre lanet birliğe davet ” Mitingi düzenlendi. Koyulhisar şehitleri için tek yumruk oldu sokalarda sel gibi aktı!

Koyulhisar dün akşam uyumadı. Tepkisini Gösterdi. Koyulhisar’da faaliyet gösteren tüm STK’lar tam destek verdi.

Son günlerde peş peşe gelen şehit haberlerine Koyulhisar halkı da duyarsız kalmadı. Tüm yurtta olduğu gibi, Koyulhisar’da teröre lanet mitingi düzenledi. Dün akşamki dev yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

kyl8

Koyulhisar hükümet konağı önünde toplanan halk, kortej halinde sloganlar atarak  yaşlı, çocuk ve kadınlarında bulunduğu binlerce kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla şehitlerine sahip çıkarak, attıkları sloganlarla teröre tepkilerini dile getirdi.

4

 

BAYRAĞI KAPAN YÜRÜYÜŞE KOŞTU…

by

 

Koyulhisar’da Hakkari ve Iğdır İllerinde şehit düşen asker ve polisler için, PKK terör örgütüne tepki göstermek amacıyla gerçekleştirilen yürüyüşte 3 bin kişi Şehitler için yürüdü. Yüzlerce araç konvoy yaptı.

kyl5

Koyulhisarda düzenlenen ” Teröre lanet birliğe davet ” konulu mitinge halk ve gençler dev bayraklarla destek verdi. Mitingde ” Şehitler ölmez vatan bölünmez”, ” Kahrolsun PKK “, ” Polise, askere uzanan eller kırılsın ” sloganları atıldı, tekbir getirildi. Mitingde yapılan konuşmalarda, birlik beraberlik çağrısı yapılarak, terörün asla gayesine ulaşamayacağı ve bu ülkenin verilecek bir karış toprağının olmayacağı vurgulanarak, kimsenin bu ülkeyi bölmeye gücünün yetmeyeceği dile getirildi. Kur’an-ı Kerim okundu. Şehidin anlam ve önemi anlatıldı ve şehadetin Allah indinde nasıl yüce bir makam olduğu vurgusu yapıldı.

14

Merkez Mahalle Muhtarı Bora Karakullukçu, Koyulhisar halkına şehitlere sahip çıkmasından dolayı teşekkür etti. Yürüyüş sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada; “ Güvenlik kuvvetlerimize yapılan hunharca, haince saldırıyı lanetliyoruz ” ifadesini kullanan Muhtar Bora Karakullukçu, “ Yapılan bu hain saldırılar bölünmez vatan toprağımıza, birliğimize, Cumhuriyetimize yapılmıştır. Kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyoruz. Şehit analarımız bilsinler ki; tek bir şehidimizin kanı yerde kalmayacaktır. Bu vatan hepimizindir. Ve asla bölünemez. Vatan hainleri çirkin emellerine asla ulaşamayacaklardır ”. Yürüyüşe katılım gösteren ve destek veren tüm Koyulhisar halkıma teşekkür ederim.

Şehitlerin ruhuna yapılan duaların ardından, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra  yürüyüş sona erdi. Bütün evlerin camlarına ve balkonlarına Türk bayrakları asıldı. Bazı vatandaşlar motosiklet ve otomobilleri ile yürüyüşe  konvoy yaparak tepkisi gösterdi. Araçların camlarından, evlerin camlarına çıkanlar Türk bayrakları salladı.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ