logo

Access denied.

Deprem vatandaşları sokağa döktü!

Son dakika: Koyulhisar sonrasında Mesudiye ardı ardına sallandı, Kandilli akşam saatlerinde depremin büyüklüğünü açıkladı.

Köylerde ve İlçe merkezinde  vatandaşlar geceyi arabaların içerisinde geçirdi.

Koyulhisar’da akşam saatlerinde merkez üsstü ikizyaka köyü olan deprem meydana geldi artçı şoklarda gece boyu sürdü bazı vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi. Akşam  saat 22.31’de meydana gelen deprem küçük olsa da şiddetli hissedildi. Deprem, büyük paniğe yol açtı. Kandilli Rasathanesi, bu sabah yaptığı açıklamayla depremin büyüklüğünün 2.8 olduğunu duyurdu. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi’nin verilerine göre ise depremin büyüklüğü 3.8

Geceden bu yana 24 aşkın artçı sarsıntı oldu, bazı artçı sarsıntıların büyüklüğü 2.1

 

Rabbim büyük afetlerden korusun çok çok geçmiş olsun. Depremi hisseden herkese büyük geçmiş olsun. Depreme Koyulhisar’da yakalanan geçtiğimiz hafta deprem bilimcisi ile İstanbul’da özel görüşen bu depremi de tahmin eden ve kendisinden bizzat dinleyen  İsmail EFE  can ve mal kaybının olmaması büyük şans. Dedi.

Gökova depremini 13 saat öncesinden tahmin eden deprem uzmanı Kadir Sütçü, meteoroloji istasyonu kurmak için İstanbul Kağıthane’deki dairesini sattı. İstasyonda aynı zamanda eğitim vermeye hazırlanıyor, ” Dünyadaki jeolojik doğa olayı olan depremlerin meteorolojik olayları meydana getirdiğinin tam olarak ispatını yapmak için gece gündüz demeden çalışıyor.
Gökova Körfezi’ndeki 6.6 büyüklüğündeki depremi 13 saat öncesinden tahmin edip internet sitesinde mersin escort yayımlamasıyla dikkat çeken deprem uzmanı Kadir Sütçü, Geçtiğimiz hafta İsmail EFE’ye bütün bilgilerini paylaştı Koyulhisar depremini de öncesinden tahmin etmiş oldu.

Deprem geliyorum der mi?

Türkiye’de yüzde 92 oranında doğru tahminler yapan bir deprem tahmincisinin olduğunu biliyor muydunuz? Deprem tahmincisi Kadir Sütçü ile beklenen depremleri  www.koyulhisar.com Gönüllü muhabirimiz İsmail EFE konuştu. Kadir Sütçü Koyulhisar depremini de böylelikle tahmin etmiş oldu.

 

WWW.KOYULHİSAR.COM

SELİM EFE

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ