logo

Koyulhisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni

Koyulhisar’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni.

18 Mart Salı günü saat 09.00’da Hükümet Meydanı’nda yapılan törene Kaymakam Şenol TURAN, Garnizon Komutanı Yücel YILMAZ, Belediye Başkanı İlhan EREN, Cumhuriyet Savcısı İdris AKKEÇELİ, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Saat 09.00’da Büyük Önder Atatürk, Türk Büyükleri ve şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başlayan tören, İstiklal Marşı’yla devam etti. Kaymakam Şenol Turan, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İmam Hatip Lisesi Müdür V. Ertuğrul YILDIZ yaptı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından törene katılanlar ilçe Şehitliği’ni topluca ziyaret ederek şehitlerimize dua ettiler.

Kaymakamlık Makamı’nda şehit yakınları kabul edildi.  Kaymakam Şenol Turan ile birlikte şehit yakınları öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

Kaymakam Şenol TURAN ve beraberindeki heyet 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99. yıldönümü münasebetiyle Münire Mustafa Aydoğdu Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programa katıldı. Program sonrası katılımcılara Çanakkale Savaşı’nda askerlerimize dağıtılan üzüm hoşafı ile buğday ekmeği ikram edildi.

www.koyulhisar.com

Resimler: Kaymakamlığımızın resmi internet sitesinden alınmıştır.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ