logo

Koyulhisarda 23 Nisan coşkusu.

Koyulhisarda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 94. yıl dönümü kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramının 94. Yıl dönümü Coşkuyla Kutlandı. Hükümet Meydanı’ndaki törene Koyulhisar Kaymakamı Sayın Şenol TURAN, Garnizon Komutanı J. Yzb. Sayın Yücel YILMAZ, Belediye Başkanı Sayın Osman EPSİLELİ, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İsmail TÖNGÜŞ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

7
Hükümet Meydanı’ndaki törenin ardından İlçe Kaymakamı Sayın Şenol TURAN ve beraberindeki heyet, İlçe futbol sahasında düzenlenen programa geçti.
Tören alanı girişinde karşılanan Kaymakam  Şenol TURAN, yöresel kıyafetli bir öğrencinin kendilerine çiçek takdim etmesi üzerine ‘’ Zaten bütün öğrencilerimiz birer çiçek.’’ değerlendirmesinde bulunarak öğrenci ile hatıra fotoğrafı çekindi.  Alanda, kutlama programının takdim edilmesinden sonra İlçe Kaymakamı Sayın Şenol TURAN, Garnizon Komutanı Sayın Yücel YILMAZ ve Belediye Başkanı Sayın Osman EPSİLELİ öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Protokolün şeref tribünündeki yerlerini almalarının ardından törene katılan öğrenciler, davetliler ve halkın iştiraki ile Ulu Önder Atatürk ve ebediyete irtihal etmiş şehitlerimizin huzurunda bir dakikalık Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşımız söylendi. Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli gösteriler ile halk oyunları gösterileri yapıldı. Ulusal Egemenlik Haftası süresinde yapılan kültürel etkinliklerde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Tören, yapılan resmi geçidin ardından sona erdi.

 

 

www.koyulhisar.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ