logo

Koyulhisarda 7 Mahalle 44 Köy Muhtarı Mazbatasını Aldı

Koyulhisarda 7 Mahalle 44 Köy Muhtarı Mazbatasını Aldı.

Koyulhisarda 30 Mart Yerel Seçimleri ardından seçilen merkez, belde ve köylerde toplamda 51 mahalle muhtarı mazbatalarını teslim aldı.

20140410_141701

Mazbatalarını alan muhtarlar resmen görevlerine başladı. 7 Mahalle 44 Köy Muhtarı arasından Koyulhisarın tek bayan muhtarı olarak iki dönemdir ayrı bir sevinç yaşayan Aşağıkale Mahallesi Muhtarı Nermin Coşkun, ” Tek Bayan muhtar olmak bir taraftan sevindirdi, diğer taraftan da üzdü beni. Toplum içersinde bu gibi görevlerle bayanların daha çok önde olması gerekir.” dedi.  En ilginç Muhtar son dört dönemdir. Azmi Çandır onun galibiyeti tek oyla bir önceki dönem yazı turayla çıkan tek muhtar.

Kayaören Köyü Muhtarı Serkan Aluç, Azaları mazbatalarını alarak göreve başladı. Serkan Aluç, Kadife Köyü Muhtarı Erdal Kaluç iki komşu köyün Muhtarları ikinci kez muhtarlığı kazanan isimler yeniden seçilmenin sevincini yaşıyor.

Seçilen bütün köy muhtarlarımızda ki ortak temenni, kendilerini tercih ederek göreve getiren vatandaşları görev süreleri boyunca mahcup etmeyeceklerini söyledi.  Muhtarlık haber detaylarımız gelecek.

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ