logo

Koyulhisar’da cenazeye gidenleri taşıyan otobüs devrildi.

KOYULHİSAR’DA OTOBÜS DEVRİLDİ: 16 YARALI

Koyulhisar Dilekli köyü girişi yakınlarında sürücüsünün kontrolünden çıkan yolcu otobüsü yolun sağına devrildi, 16 kişi yaralandı.

Kaza sabah saatlerinde D-100 karayolu üzerinde Koyulhisar ilçesi, dilekli köyü yakınında meydana geldi. İstanbul’dan Ağrı’daki bir yakınlarının cenazesi için yola çıkan kişileri taşıyan Özdemir İsmiçoğlu (49) yönetimindeki 34 UU 4782 plakalı otobüs kar yağışı ve yoldaki buzlanmadan dolayı kontrolden çıkarak yolun sağ tarafına yan yattı. Kazada sürücü İsmiçoğlu ile birlikte, otobüsteki yolculardan Sefer, Kerem, Ümmügülsüm, Ayşe, Adile, Mehmet Hanife, Murat, Kıymet, Gülten ve Musa Demir ile Tahsin Engiz, Hediye Yiğit, Bediha Engiz, Sadık Aydoğmuş ve Allahverdi Yiğit yaralandı. Ambulansla Suşehri Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralıların durumlarının hafif olduğu, bir kısmının ayakta tedavi edildikleri öğrenildi. Durumu diğerlerine göre biraz daha ciddi olan Sadık Aydoğmuş, ilk müdahalesinin ardından ambulansla Sivas’a sevk edildi.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı etkili olmaya başladı. Aralıklarla devam eden kar yağışı ilçede yaşamı olumsuz etkiledi. Etkisini artıran kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi kısa sürede beyaza büründü. Kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ulaşımda aksamalar yaşandı, Akseki yolunda araçlarıyla birlikte mahsur kalan iki kişi, yoldan geçenler tarafından kurtarıldı.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ