logo

Koyulhisarda Kutlu Doğum Haftası Kutlandı

Nurlu doğumu ile âlemleri şereflendiren ve âlemlere rahmet olarak gönderilen, kâinatın efendisi, iki cihan güneşi sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v)’nın doğumunun 1443. yıl dönümü münasebetiyle  Belediye Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde saat: 14.00’te İlahiyatçı-Yazar Sayın Ömer DÖNGELOĞLU tarafından ‘’Hz. Peygamber (s.a.v), Din ve Samimiyet’’ konulu bir konferans verildi.

döngel

İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Koyulhisar Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği konferansa Koyulhisar Kaymakamı Sayın Şenol TURAN da katıldı.

Yoğun katılımın olduğu konferansta İslâm dini ile dünyayı aydınlattığı, tek Allah (C.C) inancı ile kalpleri nurlandırdığı, gönül coğrafyamızda eşitlik, adalet, kardeşlik duygusunu samimiyet ile yaydığı tavsiyeleri doğrultusunda mana dünyamızda ve düşünce ufkumuzda yeni pencerelerin açılmasında öncülük eden Sevgili Peygamberimiz sevgi ve rahmet ile anıldı.

Konferansın sonunda Koyulhisar Kaymakamı Sayın Şenol TURAN, ilçemize teşrif eden İlahiyatçı-Yazar Sayın Ömer DÖNGELOĞLU Beyefendiye plaket verdi ve kendisiyle birlikte konferansa katılan vatandaşlara teşekkür etti. Peygamber Sevgisi ve İnsan Onuru konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Görevliler tarafından konferansa katılan davetlilere hediye ve gül takdim edildi.

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ