logo

Koyulhisar’da neler oluyor?

İstanbul’da oturuyorum, Koyulhisar’da yaşıyorum. Hemşehrilerimle benim aramdaki en büyük fark sanırım 20 yıldır sizlerde takip ediyorsunuz. Koyulhisar sorunlarına duyarsız kalmamak, kimsesizlerin kimsesi ve sessizlerin sesi olmak!   Aramızdaki fark sokağında köyünde dolaşan herkesin sorunlarına eğilmem. Onların dertlerini dinlemem…Haber sitemizin iyi bir arşiv oluşturduğunu ve oluşturmaya devam ettiğini görmekteyiz.

Koyulhisarımızın kalkınması ve hemşehrilerimizin temel sorunlarını gündeme getirdik, çözümü için yoğun mesai sarfettik. Etmeye devam edeceğiz.

Eski siyasetçilerimizi yeni siyasetçilerimizi Eski Belediye Başkanlarımızı yeni Belediye başkanımızı  ve üst düzey görevlilerimizi tanırım vede yazarım. Memleketimizle ve hemşehrilerimizle dostluklarımız ileri düzeyde seviyeli bir ilişkimiz var yalnız öyle zırt pırt isteklerde bulunan biride değilimdir. Haber sitemizin yaşaması için maddi ve manevi katkı sağlayanları unutmayız… Onların sayısı parmaklarımızı geçmez. Onlar bizim için çok ama çok değerlidir.

Bizim köy pazarımız var, çok fazla doğal ürünler gelmese de. Gurbetçiler olarak şikayetçi olduğumuz bir pazardır. Tıkış tıkış, havasız, otoparksız vs… Belediye Başkanlarımızla çok defa bu mevzuyu konuştum, doğal ürün standları kurulmalı Pazar sadece Pazartesi günlerimi kurulmalı? Çoğu köylerimiz alış verişini yakın ilçelere kaydırıyor. Nedenleri konuşulmalı. “ Herkes Haklısın ” der. Madem haklıyım bende bu konuya el atayım, dedim. Köy ürünlerine ağırlık versek daha iyi olmaz mı?

bu semt pazarımız kurulalı kaç yıl oldu hiçbir iyileşme olmadı. Kaleme alacağım, sonra sitem etmeyin.” demiştim.

İlçemizde ele almak istediğim önemli gördüğüm bir kaç konu daha var?

İşini seven insanlarla sohbet etmek güzel oluyor. Bir esnafımız var ki!  İleriye dönük İlçemizde çok güzel projeleri var… “ Sloganımız; ‘ Koyulhisar’da hoşgörü Sevgi  Var! ” diyor Murat BAŞPINAR Kendisi doğal bir insan.

İlerleyen günlerde bir kaç konuya değineceğim…

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ