logo

Koyulhisar’da neler oluyor?

İstanbul’da oturuyorum, Koyulhisar’da yaşıyorum. Hemşehrilerimle benim aramdaki en büyük fark sanırım 20 yıldır sizlerde takip ediyorsunuz. Koyulhisar sorunlarına duyarsız kalmamak, kimsesizlerin kimsesi ve sessizlerin sesi olmak!   Aramızdaki fark sokağında köyünde dolaşan herkesin sorunlarına eğilmem. Onların dertlerini dinlemem…Haber sitemizin iyi bir arşiv oluşturduğunu ve oluşturmaya devam ettiğini görmekteyiz.

Koyulhisarımızın kalkınması ve hemşehrilerimizin temel sorunlarını gündeme getirdik, çözümü için yoğun mesai sarfettik. Etmeye devam edeceğiz.

Eski siyasetçilerimizi yeni siyasetçilerimizi Eski Belediye Başkanlarımızı yeni Belediye başkanımızı  ve üst düzey görevlilerimizi tanırım vede yazarım. Memleketimizle ve hemşehrilerimizle dostluklarımız ileri düzeyde seviyeli bir ilişkimiz var yalnız öyle zırt pırt isteklerde bulunan biride değilimdir. Haber sitemizin yaşaması için maddi ve manevi katkı sağlayanları unutmayız… Onların sayısı parmaklarımızı geçmez. Onlar bizim için çok ama çok değerlidir.

Bizim köy pazarımız var, çok fazla doğal ürünler gelmese de. Gurbetçiler olarak şikayetçi olduğumuz bir pazardır. Tıkış tıkış, havasız, otoparksız vs… Belediye Başkanlarımızla çok defa bu mevzuyu konuştum, doğal ürün standları kurulmalı Pazar sadece Pazartesi günlerimi kurulmalı? Çoğu köylerimiz alış verişini yakın ilçelere kaydırıyor. Nedenleri konuşulmalı. “ Herkes Haklısın ” der. Madem haklıyım bende bu konuya el atayım, dedim. Köy ürünlerine ağırlık versek daha iyi olmaz mı?

bu semt pazarımız kurulalı kaç yıl oldu hiçbir iyileşme olmadı. Kaleme alacağım, sonra sitem etmeyin.” demiştim.

İlçemizde ele almak istediğim önemli gördüğüm bir kaç konu daha var?

İşini seven insanlarla sohbet etmek güzel oluyor. Bir esnafımız var ki!  İleriye dönük İlçemizde çok güzel projeleri var… “ Sloganımız; ‘ Koyulhisar’da hoşgörü Sevgi  Var! ” diyor Murat BAŞPINAR Kendisi doğal bir insan.

İlerleyen günlerde bir kaç konuya değineceğim…

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Koyulhisar’da neler oluyor?” için 1 yorum

  1. İsim * dedi ki:

    SİZ KENDİ DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKMADIKTAN SONRA SİZİ KİME SAVUNMAZ KARDEŞİM SİZ KOYULHİSARA GELİNCE ANCAK DAİRE AMİRLERİ VE KODAMAN KESİMLE MUHATAP OLYORSUNUZ HİÇ ALT TABAKAYA BAKMIYOR SAHİP ÇIKMIYORSUNUZ KOYULHİSARDA BULUNAN DEVLET KURUMLARINI HİÇ İNCELEDİNİZ Mİ YA MEMURLAR İLK ATAMA GELİYOR YADA SÜRGÜN ACEMİLER İŞİ BUR DA ÖĞRENİYOR VE KAÇIYOR SÜRGÜN GELENİN HİÇ UMRUNDA OLMUYOR EĞER ÇALIŞAN MEMUR LARIN SORUNLARINI İNSANLARIN YAŞAM ŞARTLARINI ARAŞTIRSANIZ KOYULHİSARDA ÇÖZÜM ÇOK BASİT AMA SİZİN GİBİ KOYULHİSARIN İLERİ GELENLERİ HİÇ ALT TABA MEMURLA KOYULHİSARDA HİZMET EDECEK İNSANLARA YOL GÖSTERECEK VE İNSANLARLA BİREBİR SAHADA ÇALIŞAN MEMURLARLA ÇALIŞAN MEMURLARI HİÇ DİNLEDİNİZ Mİ SORUNLARI BURADAN YAYINLADINIZMI