logo

Koyulhisar’da fıkraları aratmayacak olay!

Koyulhisarda Camii’nin telsiz merkezi sisteminden, ” Yanlış anons ”, yapılınca bugün  için günleri takip edemeyenler Cuma namazı hazırlığında bulundular. Bugün bazı vatandaşlar Cuma namazı için geldiği camii önünde yanlışı fark etti. Bazıları çok da şanslı değildi; Durhat bey de bunlardan biriydi.

İşte fıkraları aratmayan bir olay yaşandı;

Koyulhisar’da Yanlış Anons! Günleri Karıştırdı!

Merkezi sistem olduğu için camilerde sela okunmaya başlandı. Sela sonrası vefat edenin kaldırılacağı gün yanlış anons edilince. Perşembe günü olmasına rağmen Cuma günü denilince bugünü herkes Cuma sandı. Günleri takip etmeyen bazı vatandaşlar programlarını ona göre yaptı. Sonrasında mı ne oldu?

İşte fıkraları aratmayan bir olay;

Bugünü Cuma sanıp Camiiye giden isminin açıklanmasını istemeyen bir abimiz  ismine Durhat diyelim,  Durhat, sen hiç hutbesiz Cuma namazı kılındığını gördün mü? Veya duydun mu?” diye sorar. “ Niye ki?” deyince, “ Ben bu gün camiiye gittim, hoca hutbe okumadan Cuma namazı kıldırdı.” Durumu hemen anlayan  abimiz; “ Evet kılınır. İşte böyle bazen kılınır. Sinirlenir gibi yapan Durhat bey; “ Bazen kılınır ne demek? ” olur mu öyle bir şey? deyince sinirli sinirli… Çok sevdiği arkadaşını daha fazla sinirlendirmek istemez hemen cevaplar; Cuma diye, Perşembeden gidersen, Hutbesiz de kılınır, dört rekatta kılınır. Bu gün Perşembe” der,  Durhat bey; “ Ecdadına rahmet, yahu, öğleden beri bunun merakı içinde kaldım… Şimdi rahatladım. Der.

 

www.koyulhisar.com

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ