logo

Koyulhisarın ilk kadın muhtarı çalışmalarıyla dikkat çekiyor

Koyulhisarlı muhtarlar, Erdoğan´ın misafiri oldu!

Koyulhisarlı Muhtarlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 44. Muhtarlar Buluşma Toplantısı´na davet edilerek bir süre misafir oldu. Muhtar Nermin Coşkun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a projelerini sundu.

Koyulhisarın ilk kadın muhtarı olan Nermin COŞKUN. Kışın çok az bir nüfusumuz var.Yazın bu sayı 5 katına çıkıyor. Köyümüzün durumu çok da iyi değil.  Taziye evi, fırın, kütüphanemiz yoktu. Mahallemize kültür evi kazandırdık. Kadın seçmenlerimize  söz vermiştim ve bu yüzden Cumhurbaşkanımıza selamlarını götürdüm. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İlçemizi çok seviyor kendilerini davet ettim. Muhtarlık seçimlerinde verdiğim vaatleri yerine getirmenin gururu onuru içindeyim. Kadınlar için el sanat kursları açacağız.

Muhtarlarımız, toplantının ardından mahalleleri ile ilgili sorun ve taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan´nın danışmanlarına yazdırarak iletme şansı buldu. Nermin COŞKUN, toplantıdan sonra geçilen öğlen yemeğinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan´nın masasına konuk oldu. Diğer Mahalle Muhtarlarımızda, Erdoğan ile birebir görüşme fırsatı buldu.

Yemek sonunda il, ilçe olarak hatıra fotoğrafı çektirilen toplantıda, Koyulhisarlı muhtarlar yiğidolar’ın diyarından geldiklerini belirterek, Erdoğan ile bir süre ayakta görüştü. Muhtarlar daha sonra Külliyeyi gezerek, diğer bürokratlarımızı, hemşehrimiz olan Milletvekillerimizi ziyaret ettiler.

Külliyede gerçekleştirilen toplantıya katılan Muhtarlarımız haber sitemize telefonla ziyareti değerlendirdi.

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın Koyulhisar’ımıza selamını iletti. Koyulhisar ve Suşehri’nin kendisi için özel bir yere sahip olduğunu belirtti. Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketimize ve insanımıza duyduğu bu sevgi bizleri de gururlandırdı. Devletimizin ve milletimizin büyüklüğüne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde bir kez daha şahit olduk. Bize verilen değer gösterilen ilgiden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve diğer tüm yetkililerimize teşekkür ediyoruz.”  dedi.

Sadece kendi mahallemde değil, İlçemizde kadınların isteği üzerine muhtar oldum. İlk olmanın heyecanı ve gururu içinde oldum. Kadın muhtar olmak çok zor. Ancak zorlukları hep birlikte kolayca aştık. Bütün seçmenlerimiz in duaları maddi ve manevi destekleri benimle. Birlik ve beraberlik içinde köydeki bütün sıkıntılarımızı bir bir gideriyoruz. Üstesinden gelemediğimiz sıkıntıları yetkili kurumlarımıza bizzat iletiyorum. Hedefim, mahallemizi yaşana bilir bir şekilde düzene sokmak. Yol üzerinde bulunmamız büyük fırsat ancak biz bu imkanı kendimizi eleştirmek gerekirse tam olarak değerlendiremiyoruz. Sadece bizler değil, İlçe olarak bu konuda yetersiz kalıyoruz. Kelkitçayı hemen yanımızda suyumuz bol, yolumuz işlek biz niye seyirci kalalım.

Muhtarımız sadece mahallesi için değil, İlçemiz içinde önemli projelere öncülük edecektir. Başarılı olacağına inanıyoruz. Kendisine www.koyulhisar.com olarak başarılar diliyoruz.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ