logo

Mantar toplarken ayının saldırısına uğradı.

Mantar toplarken ayı saldırısına uğrayan kişi yaralandı. Tekke deresinde ormanlık alanda mantar toplayan isminin açıklanmasını istemeyen kişi, aniden karşısına çıkan ayının saldırısına uğradı. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ayının korkarak bölgeden uzaklaşmasının ardından,  bir süre yürüyerek yakınlarından yardım istedi.

1

iki arkadaşıyla mantar toplamak için ormanlık alana gitmişlerdi. “Arkadaşlarımızla belirli aralıklarda ayrılarak mantar toplamaya başladık. Bir süre sonra aniden üzerime doğru koşan bir ayının geldiğini gördüm. Ayının bir anda üzerime atlamasıyla yere düştüm. Yuvarlandım. Çok şükür dişlerini vücuduma geçiremedi. Karşımda görünce heyecanlandım avazım çıktığınca bağırdım. Birkaç saniye sonra ayı korkmuş olacak ki ters yönde hızla ormana doğru kaçmaya başladı. Böylece ayıdan son anda kurtuldum. Yaşadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Allah’ıma şükürler olsun beni aileme bağışladı.” Artık tek başıma mantara çıkmam.

Daha önce mantar toplamadıysanız, ilk başlarda doğru mantarları seçmeniz kolay olmayacağı için mantar toplamaya giderken yanınızda mantarlarla ilgili kapsamlı bilgi sahibi olan birinin bulunması kesinlikle iyi olacaktır. Bu konuda Koyulhisar’da Emre Yaylı kardeşimize güveniyoruz.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ