logo

Mehmet Çakırtaş Milletvekilliği yolunda ilk adımını attı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Dr. Mehmet Çakırtaş,7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

7 Haziran seçimleri öncesi, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan ilk istifa geldi.Rtük Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Dr. Mehmet Çakırtaş,AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.

mc

Sivas Suşehri doğumlu olan Dr. Mehmet Çakırtaş, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezun olduktan sonra İslam Tarihi alanında doktora çalışmasını tamamladı. AK Parti’den aday adayı olan Mehmet Çakırtaş AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in danışmanlığının ardından Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde Bekir Bozdağ’ın da danışmanlığını yaptı. Çakırtaş Başbakan Yardımcılığı döneminde Prof.Dr. Emrullah İşler’in danışmanlığını yapıyordu. Bozdağ ve İşler’in Diyanet İşleri Başkanlığından sorumlu danışmanlığını yapan Çakırtaş, birçok ulusal ve uluslararası proje ve toplantıya katıldı. Çakırtaş, AK Parti hükümetleri tarafından yürütülen ‘Alevi Açılımı’nın koordinasyonu görevinde de bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ