logo

Sivas’ta Milletin Meclisi Sil Baştan!

24 Haziran’da gerçekleşecek erken seçim ile Türkiye’de yeni bir dönem başlayacak. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri bir arada yapılacak ve yeni hükümet sistemine resmen geçilmiş olacak. 16 Nisan referandumunda milletin oyları ile “Evet” dediği pek çok başlıktaki değişiklik, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimiyle birlikte uygulamaya konulacak. Meclis asli işlevi olan yasama yapmaya odaklanacak ve hükümeti millet adına denetleyecek. Yasa teklifleri milletvekilleri tarafından verilecek. Meclis aynı zamanda seçilmiş Cumhurbaşkanı ve kabinesini de denetleyecek. Vatandaşın beklentileri kanunlara daha fazla yansıyacak. Yeni sistemde Meclis’te de bir takım düzenlemeler olacak. Sandalye sayısı 600 çıkacak. Bakanlar Kurulu’nun bulunduğu yer ise kaldırılacak. Gerçek Hayat olarak bizde yeni sistemde milletvekillerinin yapacağı işleri milletvekillerimizle konuşacağız.

Sivas 2018 milletvekili adayları kimler… Sivas milletvekili listesi açıklaması. 24 Haziran’a doğru partilerin cumhurbaşkanı adayları belli olurken, Partiler milletvekili listesini de açıkladı.

SİVAS AK PARTİ Milletvekili adayları. 

İSMET YILMAZ
MEHMET HABİB SOLUK
SEMİHA EKİNCİ
RÜSTEM YÜCE
YAŞAR SAYAN

Özenle ve büyük bir titizlikle dikkatle belirlenmiş listelerde yer alan  27. dönem milletvekili adaylarını tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ