logo

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Koyulhisar’da!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Milletvekilleri, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya ŞAHİN, Kelkit Vadisi İlçe Belediye Başkanları  Koyulhisar’da. Bakan İsmet Yılmaz’ı ve AK Parti Sivas Milletvekillerini, Belediye Başkanlarını Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, AK Parti Koyulhisar İlçe Başkanı Caner Kara,  AK Parti Koyulhisar Gençlik Kolları Başkanı Burak Özsoy karşıladı.

AK Parti Sivas Milletvekili, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Koyulhisar’da hemşehrileriyle Koyulhisar Belediyesi Belediyesi Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde hemşehrileriyle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ” Üç kişi yola çıktığında bir başkan gerekir de 80 milyon bir medeniyet  yolculuğuna çıktığında bir başkan seçmek gerekmez mi? İşte bu halk oylamasında yapacağımız şey bu başkanı seçmektir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Milletvekillerini, AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya ŞAHİN’i, Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, AK Parti Koyulhisar İlçe Başkanı Caner Kara karşıladı.

Bakan Yılmaz yaptığı konuşmada,” Üç kişi yola çıktığında bir başkan gerekir de 80 milyon bir medeniyet yolculuğuna çıktığında bir başkan seçmek gerekmez mi? İşte bu halk oylamasında yapacağımız şey bu başkanı seçmektir. Biz milletimize güveniyoruz. Ne verirse başımızın, gözümüzün üzerinde yeri var. Bu aziz millete pazar günü ne soracağız? Diyoruz ki sandıkta hükümeti sen kur. Hükümeti millet kurunca adı millet hükümeti oluyor. Millete sorduğumuz sorunun ne zararı var. Şimdi diyorlar ki ’millet hükümeti kurmasını bilmez, hükümeti kimin kurması gerektiğini de bilemez, bunlar doğru dürüst adam seçemezler’ kimi seçermiş tek adamı seçermiş sonuçta adam seçiyorlar bu millet adam gibi adam seçer” dedi.

94 yıl 65 hükümet kurulduğunu ve bu hükümetlere 1.5 yıl düştüğünü anlatan Yılmaz, “Cumhuriyet 1923’te kuruldu. Şimdi 2017 yılındayız aradan 94 yıl geçti. Binali Yıldırımın hükümeti 65. hükümet. Her bir hükümete 1.5 yıl düşüyor. 1.5 yıllık hükümetlerle Türkiye çağ atlayamaz. 1.5 yıllık hükümetlerle Türkiye önüne koyduğu hedefleri yakalayamaz. 1.5 yıllık hükümetlerle dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olamaz, çağdaş uygarlık seviyesine çıkamaz, kendisine çağ atlatacak projelerin projesini yapamaz” diye konuştu.

 

AK Parti Sivas Milletvekili, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz buradaki konuşmasında ise eğitime yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi. Bakan Yılmaz, “2002 yılında eğitime ayırdığımız pay 11 milyar. O yıl ki bütçenin yüzde 10’una tekabül ediyordu. Şimdi 122 milyar ayırıyoruz, bu yıl ki bütçenin yüzde 20’sine tekabül ediyor. Dolayısıyla geçmiş dönemde eğitime verilen önemden yüzde 100 daha fazla önem verdik dediğimizde rakamlar bunu gösteriyor. İstiyoruz ki evlatlarımıza daha iyi okullar yapalım, daha iyi derslikler yapalım, daha iyi çalışma ortamları yapalım diyoruz.

AK Parti Koyulhisar Gençlik Kolları Başkanı Burak ÖZSOY Kısa bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Özsoy’un konuşması  salondan  büyük alkış aldı. Gençlik kollarının Sosyal Medya üzerindeki paylaşımları binlere ulaştı. Koyulhisar’da yapılan bu program  gündeme oturdu.

Bakan İsmet  Yılmaz, daha sonra Cumhuriyet İlkokulunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında ihtiyaç sahibi 51 öğrenciye çalışma masası ve kitaplık dağıtım törenine katıldı.

 

 

www.koyulhisar.com

Selim EFE

Share
#

SENDE YORUM YAZ