logo

Access denied.

PKK’nın Karadeniz grubunun tamamını temizlediler

KARADENİZ’de, 4 yıldır yürütülen terör operasyonlarında PKK’nın 22 kişilik sözde Karadeniz Açılım Grubu’nun tamamı etkisiz hale getirildi.

İstihbarat birimleri tarafından alınan telsiz kestirmesi ve örgütsel dokümanların ele geçirilmesiyle, sözde ‘Karadeniz Açılım Grubu’ Giresun Kümbet Yaylası kırsalında deşifre oldu. 2016 yılında eylemlerini arttıran, mayıs ayında Giresun Çaldağ karakolu ile temmuz ayında Mesudiye Topçam bölgesinde operasyondaki askerlere saldırarak 1’i astsubay, 3’ü er olmak üzere 4 askeri şehit eden teröristler, operasyonların yoğunlaşması üzerine Ordu kırsalından Samsun ve Tokat’a kaçamayınca kış üstlenmesi için Sivas’a yöneldi.

PKK’lı teröristler, özellikle son 3 yıldır aldığı darbelerle bölgede barınamadı. Örgütün, ‘Karadeniz Açılım Grubu’ adıyla faaliyet gösterdiği 22 teröristin tamamen etkisiz hale getirilmesiyle, bölgeye takviye gönderilen yeni grupların kış üstlenmesi yapamadan geri kaçtığı belirlendi.

YAYLALARA SIKI TAKİP

Öte yandan Karadeniz kırsalında, PKK’lı teröristlerin kış üstlenmesinin önlenmesi için güvenlik güçleri, İnsansız Hava Aracı (İHA) destekli operasyonlarına devam ederken, erzak çalınmalarına karşı da yayla evleri ve çevrelerinin de sıkı takibe aldı. Bölgede birçok eyleme karışan PKK’lı teröristlere yönelik yürütülen operasyonlar sürüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ