logo

Rektörümüz Kocacık ve İş Adamı Ünal Hasta Refakatçi Oteli’ni Ziyaret Etti!

Rektörümüz Kocacık ve İş Adamı Ünal Hasta Refakatçi Oteli’ni Ziyaret Etti. Açılışını Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Yaptı.

3

Hasta ve hasta yakınlarının barınma problemlerine büyük ölçüde kolaylık sağlayacak olan Üniversitemiz Uygulama ve Araştırtma Hastanesi karşısında Hayırsever İş Adamı Ahmet Ünal tarafından yaptırılan ‘Özlem Ünal Refakatçi Oteli hastalara kısa süre içinde hizmet vermeye başlayacak.

Refakatçi Oteli’ni üniversitemize kazandıran İş Adamı Ahmet Ünal ve Eşi Özlem Ünal Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık’ı makamında ziyaret ederek, Refakatçi Oteli hakkında görüş alışverişinde bulundu. CÜ Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Baktır’ın da katıldığı ziyarette İş Adamı Ünal, Rektör Prof. Dr. Kocacık ve yönetimine Refakatçi Oteli’ne yaptıkları destek ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

İş Adamı Ünal’ın yaptığı hayırsever davranışın diğer iş adamlarına örnek olmasını temenni eden Rektör Prof. Dr. Kocacık, Refakatçi Oteli’ni üniversitemiz kazandırdığı Ünal’a ve katkı sağlayanlara teşekkür etti.

Daha sonra Refakatçi Oteli’ni ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Ertan Buyruk, İş Adamı Ahmet Ünal, Eşi Özlem Ünal, Hafik Belediye Başkanı Mitat İlhan, CÜ Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Baktır ve CÜ Vakfı Genel Müdürü Şahin Yıldırım oteli gezerek incelemelerde bulundular.

Rektör Prof. Dr. Kocacık, Ahmet bey ve eşi Özlem hanımın otelde kalan hasta ve yakınlarından bol bol dua alacaklarını söyleyerek, ”Ben bu örnek davranışlarından dolayı Ahmet Ünal, Eşi Özlem Ünal ve destek veren herkese tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla adına yakışır bir şekilde otelimizin açılışını yapmayı hedefliyoruz” dedi.
-HASTA YAKINLARI YARARLANABİLECEK-

Rektör Prof. Dr. Kocacık, Refakatçi Oteli’nde hasta ve hasta yakınlarının yararlanacağını ifade ederek, ”Üniversitemiz hastanesine daha çok çevre iller başta olmak üzere ilçe ve ilçeye bağlı köylerden gelen hastalar tedaviye geliyor. Tedavi süreleri uzun süren hastalarımızın yanında gelen refakatçiler için barınma olanaklarımız sınırlıdır. Hasta yakınlarımızı Başhekimliğimizden aldıkları Refakatçi Kartı ile imkânlar ölçüsünde otelimizde ağırlamayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Hastanın hastaneden çıktıktan sonra günlük tedavisinin devam etmesi halinde otelin en üst katında bulunan süit dairelerinden faydalanabileceklerini belirten Rektör Prof. Dr. Kocacık, süit odalarda hasta ve yakının birlikte kalabileceklerini vurguladı.

-TÜRKİYE’DE SAYILI REFAKATÇİ OTELLERİ ARASINDA YER ALIYOR-

Refakatçi Oteli’nin 58 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Kocacık, Otel’in Türkiye’de bulunan 3-4 otellerden biri olduğunu sözlerine ekledi. Üniversitemize her alanda hayırda bulunan iş adamlarımıza ve Ahmet Ünal beye teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Kocacık, “Bu mekânın güzel bir örnek olacağını düşünüyorum. Hayırların en güzeli eğitime, sağlığa ve bilime yapılan hayırlardır ” şeklinde konuştu.

İş Adamı Ünal ise Refakatçi Oteli’nin hastalara ve yakınlarına hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.Biz de İş Adamı değerli hemşehrimiz Ahmet Ünal abimize sonsuz teşekkür ederiz,Allah kendisinden razı olsun Sivas’ta büyük bir eksikliği en büyük sıkıntıyı ortadan kaldırmış oldu. İlçeden Sivas’a hasta getirenler bu durumu en iyi bilenlerdir. Ben bunu yaşadım. Ünal Ailesinden ve eşi Özlem hanımefendiden Allah razı olsun.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ