logo

Sanayi ayağa kalkacak Koyulhisar kalkınacak

SANAYİ AYAĞA KALKACAK KOYULHİSAR KALKINACAK.

 

MHP Koyulhisar Belediye Başkan Adayı Osman Epsileli ve Mhp ilçe teşkilatı üyeleri Koyulhisar Sanayi Sitesi esnafına ziyarette bulunarak bilgi alışverişinde bulundu. Esnafla birlikte öğle yemeği yendi ve hep birlikte hatıra fotoğrafı çekinildi. Osman Epsileli, Koyulhisar  Sanayi Sitesi esnafıyla bir araya gelerek Koyulhisar’da yapacağı projeleri anlattı. Esnafın sanayi sitesinde yaşadığı sorunları, sıkıntıları dinledi. Epsileli; “ Mart 2014 yerel seçimlerinde Allah nasip ederse belediye başkanlığına seçildiğim gün. Eğer teveccühler beni gösterirse Koyulhisar’ın gelişmesi için lokomotif olacak yerin sanayi olduğunu düşünenlerdenim.

Mesleğim ve iş tecrübelerim gereği sizlerin ne kadar zorluklar altında çalıştığınızı bilen bir kardeşiniz olarak bugün sizlerin yanına geldim. Amacım seçim zamanından seçim zamanına “ oylarınıza talibim ” lafını söyleyen politikacılar gibi olmak değil. Eğer ilçemizin ekonomisini, sosyal yanını, kültürel değerlerini zenginleştirmek istiyorsak öncelikle neler yapabileceğimizi planlamamız sonra da nasıl uygulayabilirizin çalışmasını hep birlikte yapmamız gerekmektedir. Bunu da en iyi anlamanın yolu sizin gibi cefakarca iş üreten insanları dinlemektir” dedi.

 

Koyulhisar Sanayi Sitesinde ilgiyle karşılanan MHP Beldiye Başkan Adayı Osman Epsileli, işlerinin başlarında çalışan sanayi esnafıyla bol bol sohbet ederek, yapacağı projeler hakkında esnafa bilgi verdi.

Epsileli; “ Bir şehrin gelişmişliğinde ilk bakılması gereken yerlerden biri o şehirde teşkil edilen küçük ölçekli sanayi bölgeleridir hal böyle iken şirin ilçemizin Sanayi Sitesinin geçmişden bugününe baktığımızda hızla bir erime olduğu görülmektedir. Yerel yönetimlerin bu konuda daha etkin çalışmalar içerisine girmesi artık zorunlu hale gelmiştir. Bizler önmüzdeki hastalığı biliyoruz. Bugün geldik ve esnafımızla birlikte teşhis ettik. Burada bize düşen görev nasıl bir tedavi uygunanacağı ve Sanayi Sitesindeki esnaf kardeşlerimizin sorunlarının nasıl giderileceğine dair çözümler bulmaktır.

Bu sebepledir ki bölgemizin bu saydığım hedeflerden alacağı çok nasip vardır. Öncelikle yol güzergahından canlılığından faydalanmalıyız. İlçemizin sanayi açısından daha çok iş üretilmesi ve istihdam noktasında daha iyi bir konuma gelmesinin yolu açıktır. İşte bizler doğru ve planlı çalışmalar içerisinde olduğumuz takdirde bu paydan en iyi şekilde faydalanıp pastanın büyük hissedarı olabiliriz. Bunu el birliği, çalışma azmi ve üretimle başarabiliriz ” dedi.

Osman Epsileli; “ Yerel kalkınma, kültürel değerlerimizin korunması, sosyal dayanışmanın güçlendirilmesi ve huzurun temini için bir ön koşul niteliğindedir” dedi. Epsileli, bu duygu ve düşüncelerle Sanayi Esnafının karamsarlıklara değil aşırı moralle işlerine sarılmalarını güzel günlerin, şahlanan bir Koyulhisar Sanayisinin çok yakın bir zamanda olacağının da müjdesini verdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ