logo

Access denied.

Selim EFE, ‘’ DOSTLAR’LA BULUŞTU ”

Türkiye’nin ve Koyulhisarın sevilen İş Adamı Musa PELİT’in şeref misafiri onur konuğu,  Türkiye’nin gururu Devlet Övünç Madalyası sahibi ağabeyimiz,  Medar-ı iftiharımız  15 Temmuz Kahramanlarımızdan Gazi Piyade Albay Mahmut Pınarbaşı. Hoş bir hemşehri sohbeti gerçekleştirdik. Geçmiş dönemlerde Türk siyasetinin önemli isimlerinden olan  devlet görevlerinde bulunmuş yıllarca  üst düzey siyasilere  danışmanlık yapmış Yüksel ÖZCAN bey’inde eşlik ettiği yemekte her bir konuyu en güzel tatlarıyla konuştuk.
Musa PELİT‘in ev sahipliğinde dostlar arasında keyifli bir akşam yemeğinde bir araya geldik. Türkiye’ye Ülkesine milletine sevdalı yürekler buluşması desek yeridir. Bu akşam gönül dostlarıyla bir araya gelmenin sevincini ve mutluluğunu yaşadık. Bir birinden kıymetli değerli ağabeylerimizin engin bilgilerinden istifade ettik. Yapılan ikramların ardından daha sık görüşmek ve buluşmak ümidiyle program hatıra fotoğrafı çekinmesiyle son buldu. İlk günden bugüne kutlu sevdanın, yüce davanın hür neferi… Davanın selameti, en önemli önceliğimiz diyen yürekler.
Türkiye’nin gurur duyduğu, Koyulhisarımızın medar-ı iftiharı. Ülkesine Milletine Memleketine ömrünü adamış PINARBAŞI Ailesinin fertlerinden biri Albay Mahmut Pınarbaşı. Dedelerinden gelen bir vatanseverlik var. Güçlü bir şekilde en yüksek düzeyde bütün aile bireylerinde gerçek bir vatanseverlik mevcut. 15 Temmuz Kahramanlarımızdan Gazi Piyade Albay Mahmut Pınarbaşı, Devlet Övünç Madalyası sahibi. Abisi’de Devlet Övünç Madalyası sahibi Emniyet Müdürümüz Eyüp PINARBAŞI’nın kardeşi. Hayatı ve ömrü Kahramanlıklarla dolu.  PINARBAŞI Ailesiyle gurur duyuyoruz. Size minnettarız. İyi ki varsınız. Koyulhisar yiğitler diyarı, sözünü Altın harflerle ilçemize nakış nakış işlediniz. Bu gururu bize yaşattınız. Rabbim size ve ailenize güç ve kuvvet versin. İnşaallah. Türkiye’nin yakından tanıdığı isimlerle bir araya gelmek benim içinde ayrı bir mutluluk oldu. Musa Pelit‘e ayrıca misafirperverliği için sonsuz teşekkür ederim.
www.koyulhisar.com
Selim  EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ