logo

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM,

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Körpe ruhumuzu özenle biçimlendiren, hayatımızda göğsümüzde taşıdığımız en güzel kurdelasi, öğretmenlerimize sonsuz teşekkür eder, ellerinden öperim. Güzel öğretmenime sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim. Kıymet ve hayatımda çok değer verdiğim iki öğretmenim bir araya gelmiş. Hemşehrim olması benim için ayrıca bir başka gurur kaynağım. Demir Eroğlu benim ilkokul öğretmenim. ” Rahmetli dayım Okul Müdürüyle konuşmuş. Koyulhisarlı bir öğretmen var, Selimi ona yazdıralım demiş. Babamda hemşehrisi olan Demir öğretmene beni yazdırmışlar. Pınar mahallesi çoğu Koyulhisarlı sınıfımızın yarıdan fazlası Koyulhisarlıydı.” Demir öğretmenin sevgisini hep hissederdim. Kendisinde Sevgiyi, şefkat, anlayış, merhamet, saygı ve tevazu gördüm ben.

SEVGİLİ ÖĞRETMENİM,
Körpe ruhumuzu özenle biçimlendiren,
hayatımın göğsümde taşıdığım en güzel kurdelası,
okulun her programında beni değerlendirirdi. Çevre duyarlılığını, yazı dünyasına girme cesaretini o yıllarda bana aşılayan kıymetli Demir öğretmenime sonsuz teşekkür eder, ellerinden öperim. Güzel öğretmenime sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim. Torunlarıyla, sevdikleriyle… Size minnettarım…
Kaderin güzel bir cilvesi.. Yıl 1998 
 Koyulhisarı bana sevdiren insan Ali İhsan Yeler hocama kucak dolusu selamlar. Çocukluk yıllarımda çevremde hep Koyulhisar kelimesini duyardım benim için sadece bir kelimeden ibaretti görmediğim bir memleket…Koyulhisar sevgisi vazgeçemediğimiz bir tutkuya dönüştü. Bizim ki başka bir sevda…Memleket Sevgimizde aşımızı sağlayan eski belediye Başkanımız Niyazi ENGİN ve Ali İhsan Yeler. Sizlerin memleketim için harcadığınız o emeğinizi o kıymetli zamanlarınızı unutamayız.Unutanlar hafızasını silmiş olmalı. Bugün anlamlı günde iki öğretmenimin sosyal medya paylaşımlarında bir araya geldiklerini gördüm bende duygularımı yazıya dökmek istedim. İyi ki varsınız iyi ki bizlerin hayatında oldunuz. Öğrencileriniz çok şanslı. Koyulhisar çok şanslı. Ülkemiz çok şanslı sizin gibi değerler öğretmen olduğu için.

 Hayatımızda Tevafukun böylesi. Sevgili öğretmenim: ” Demek ki Koyulhisar hayatımızda var olacakmış. Koyulhisar ismini ta o dönemden belirlemişim. Ali İhsan Yeler Öğretmenime ne kadar teşekkür etsem azdır bize bugünün anısına o duyguları tekrar yaşattı.

Öğretmenlerime mektup;

Sadece bir yıla değil, bütün yılların öğretmenisin sen… Yılda bir gün ve bir kere değil, ömür boyu seni anacağız ve hatırlayacağız. Çocukluğumdan hatırlıyorum, Demir öğretmenim gençliğini bile yaşamadan, okul sonrası Marangoz Atölyesinde önlüğünü giyerdin. Dünyanın bütün nimetlerinden uzak, verdiğin o yüce hizmetle… Bu kadar onurlu olmayı kimden öğrendin öğretmenim? Biliyorum ki Mutlaka senin de bir öğretmenin vardı. Bütün tanıdığım öğretmenlerime saygıyla,

Share
#

SENDE YORUM YAZ