logo

Sivas Termal Otel’de Yılın 12 Ayı Termal Deniz Keyfi!

Türkiye Termal denize sahip bir ülke, Sivas ise dünya çapında Termal merkez olmaya aday bir şehir. Tarihi ” Sultan Şehir Sivas” Bölgede çıkan suyun mineral kalitesi dünyada ilk sıralara girecek kalitede olup, içeriğinde 38’e yakın mineral bulunmaktadır.

94

“ Saygıdeğer, yüce” anlamına gelir Sivas’ın adı. İmparatora ithaf edilerek bu isim verilmiştir Sivas’a. İpekyolu üzerinde bulunması sebebiyle önemli bir konaklama ve ticaret şehri olan Sivas başta Evliya çelebi olmak üzere pek çok seyyahın uğrak yeri olmuştur. Malazgirt Zaferi ile Türklerin egemenliğine giren, Selçuklular döneminde mimarinin zirvesine ulaşan Sivas, “Da’rül-âlâ” yani Yücelik beldesi unvanına erişmiştir. Kenti İç Anadolu iklimine bağlayan Kızılırmak havzası, Karadeniz iklimine bağlayan Yeşilırmak havzası ve Doğu Anadolu iklimine bağlayan Fırat Havzası ile Üç vadi arasında bulunan Sivas, üç farklı kültür ile karşılar bizi. Kendine has bir iklim özelliğine sahip şehir, çevre illere göre daha yüksek oluşu, kuzey rüzgârlarına açık oluşu, enge­beli bir yapıya sahip oluşu, yıl içinde değişen basınç farkı, il topraklarının farklı coğrafi bölgelerde yer alması sebepleri ile mikro klima iklim bölgesi gibidir.

kaplica

Kösedağ savaşından Timur istilasına, yerel isyanlardan Milli mücadele yıllarına kadar tarih boyunca çeşitli istilalara maruz kalan şehir, konumu itibarı ile her seferinde yeniden inşa edilmiş ve önemini artırmıştır. Anadolu Selçuklu Devleti’ne başkentlik yaparak büyük bir medeniyeti bağrında barındıran Sivas, farklı coğrafi ve tabii güzellikleriyle de adeta Türkiye’nin bir özeti gibidir.

shavuz

 

İnsanlık tarihi kadar eski bir yerleşim yeri olan, kültürümüzün önemli havzalarından biri ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehrin sokaklarında gezerken tarihten sesler duyarsınız. Simetrik yapısıyla, kemerleriyle, silme başlıklı sütunlarıyla, saçaklarıyla ve Milli Mimarlık özellikleriyle Hükümet konağı karşılar sizi şehrin içinde. Tarihe tanıklık yapar Buruciye Medresesi.  Anadolu Selçuklu medreselerinin en önemli örneklerinden biridir. Yıldızları seyredersiniz avlusunda. Fizik, kimya ve astronomi ilminin temelleri vardır temellerinde. Batıyı yalanlarcasına haykırır yivli kulelerinden göğe doğru.

hamam

Türkiye’nin adeta termal başkentinde bulunan Sivas Termal  Otel, termal suyu gelen misafirlerine  silisyum ve bikarbonat içerikleri sayesinde şifa dağıtmaktadır. Banyo uygulamalarının pek çok hastalığın tedavisinde olduğu gibi cildi canlandıran, sıkılaşmasına katkıda bulunan, cilt güzelliğini olumlu yönde destekleyen etkileri de bulunmaktadır. Misafirlerine şifa ile birlikte konforu da sunmaktadır. Tüm detayların düşünüldüğü birbirinden lüks 286 oda, beklentilerinizi fazlasıyla karşılarken; Minera Spa ile termal deniz keyfi de yaşatılmaktadır.

Minera Spa merkezinde Spa’dan, spora ve sağlıklı yaşama dair birçok hizmet oteli tercih eden misafirlerin hizmetine sunulmaktadır. Oyun salonlarından, Fitness merkezinde son teknolojik ekipmanlar, squash (duvar topu), termal havuzlar, özel aile banyoları, kaydıraklı kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, ısıtmalı açık yüzme ve çocuk havuzu, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, kuaför, masaj odaları, çamur banyoları, cilt ve vücut bakımları, fizik tedavi üniteleri ile hizmet vermektedir. Ayrıca bayanlara özel kapalı yüzme havuzu da bulunmakta, termal havuzlar da bay ve bayan olarak ayrı konumlandırılmıştır. Misafirlerin kişisel bakım ve dinlenme ihtiyaçları ise deneyimli uzman ekip ve teknolojik üniteleri ile gerçekleştirmektedir.

otel

Profesyonel Bir Ekip Sizi Bekliyor;

Derin Lezzetler Sivas Termal Otel’de sizi Bekliyor… Size Hiç Unutamayacağınız Bir Konaklama İmkanı Sunacak.

Yemeklerde temel alınan en önemli özellik; Günümüzün ihtiyacı olan hormonsuz, doğal ve Sivas yöresinde yetiştirilen gıda, sebze ve meyveleri misafirlere sunmaktır İster açık büfe isterseniz alakart olarak tüketeceğiniz her yiyecek farkındalığı size hissettirecektir.

 

Sivas Termal Otel Personeli mükemmel ötesi Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğimizin istişare toplantısını gerçekleştirmek üzere gittiğimiz otelde keyfi cabası inanılmaz bir hizmet anlayışları ve sevecen güler yüzlü samimi personel ile karşılaştık… Umarım Otel Genel Müdürü Selçuk KUZU Bey ve ekibi hep kaliteyi yükselterek devam ederler. Mükemmel zengin kahvaltı süper akşam yemeği havuz başında canlı müzik eşiliğinde havuz keyfi cabası inanılmaz bir hizmet anlayışları ve sevecen güler yüzlü samimi insanların olduğu harika bir atmosfer şiddetle tavsiye ederim.

Ulaşım Havayolu ile çok daha kolay …

İstanbul’ dan THY tarifeli seferi ile Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ na indiğiniz takdirde otele ulaşım 32 km.

Sivas Termal Otel, Sivas Devremülk. Sivas Satış Ofisi: Kalın Köyü Mevkii Gazi Mustafa Kemal Sk. No:10. Sıcak Çermik / Sivas. 0 346  763  47 03

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ