logo

Sivaslı Başarılı Bürokrata Önemli Görev

MEB’DE ÜST DÜZEY GÖREV DEĞİŞİMİ.

 

Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey kadrolarda görev değişimi yapılmaya devam ediliyor. 
basarili
Bakanlık Merkez Teşkilatında Müsteşar yardımcılığı , bilgi işlem ve inşaat emlak daire başkanları geçtiğimiz hafta itibariyle görevden alındı.

2003 yılından itibaren Sivas ekonomisinin lokomotifi olan Tüdemsaş’ta Genel Müdür Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Hemşerimiz Bilal Tırnakçı, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevine atandı. Bilal Tırnakçı 21 Nisan Pazartesi günü yeni görevine başladı. Bilgi İşlem Daire Başkanı Tırnakçı, Bakanlık projelerinin Bakanlık bilişim altyapısına uygun olarak tasarlanmasını ve uygulanmasını sağlamak, teknolojik gelişmeleri takip etmek, bilgi güvenliği ve güvenilirliği konusunun gerektirdiği önlemleri almak, politikaları ve ilkeleri belirlemek, kamu bilişim standartlarına uygun çözümler üretmek, Bakanlık birimleri ile taşra teşkilatının bilgi işlem ve otomasyon ihtiyacını karşılamak ve işletimini sağlamak, Bakanlığın bilgi işlem hizmetlerini yürütmek, Bakanlığın internet sayfaları, elektronik imza ve elektronik belge uygulamaları ile ilgili teknik çalışmaları yapmak, Bakanlık hizmetleriyle ilgili bilgileri toplamak ve ilgili birimlerle işbirliği içinde veri tabanları oluşturmak, Bakanlığın mevcut bilişim altyapısının kurulumu, bakımı, ikmali, geliştirilmesi ve güncellenmesi ile ilgili işleri yürütmek, haberleşme güvenliğini sağlamak ve bu konularda görev üstlenen personelin bilgi teknolojilerindeki gelişmelere paralel olarak düzenli şekilde hizmet içi eğitim almalarını sağlamak, görevlerinden sorumlu olacak.

BİLAL TIRNAKCI KİMDİR ?

1971 yılında Sivas’ta doğan Bilal Tırnakçı, ilk orta ve lise tahsilinin ardından Cumhuriyet üniversitesi Mühendislik fakültesi Makine bölümünden mezun oldu. 2001 yılında aynı üniversitenin Çalışma ekonomisi ve Endüstri ilişkiler anabilim dalında yüksek lisans yaptı. Tüdemsaş Genel Müdürlüğü’nde 1987 yılından beri değişik kademelerde görev yapan Tırnakçı, tasarımcı, Mühendis ve Bilgi İşlem Şefi olarak çalıştı. En son Başuzman olarak görev yaptığı kuruma TCDD Genel Müdürlüğü yönetim kurulu kararıyla 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bu görevi yaklaşık 11 yıldır başarıyla yürüten Bilal Tırnakçı, 17 Nisan 2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevine atandı. Evli ve 4 çocuk babası olan Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanı Hemşehrimiz Bilal Tırnakçıya www.koyulhisar.com Ailesi  olarak görevinde başarılar diliyoruz. Sivaslı hemşehrileri bugün ziyaretinde bulundu.

www.koyulhisar.com

 

Haber: Şeref Gülmez

Share
#

SENDE YORUM YAZ