logo

Soy ağacında yaşadıkları şaşkınlığı sosyal medyada paylaştılar.

Soy ağacında yaşadıkları…

1500 yıllarda Koyulhisar olarak ismi kayıtlarda geçmiyor. Koyulhisar adını merak edenler…. 1400 yıllarına gidiyoruz.

E-Devlet soy ağacı uygulamasında 1800’lü yıllarda doğan vatandaşların birçoğu için ‘sağ’ bilgisi veriliyor.

E-Devlet soy ağacı sorgulama uygulamasında işlem yapan vatandaşlar, verilen bilgileri görünce adeta şok oldu. Bunun dışında çok mutlu olanlarda vardı. Genel yayın yönetmenimiz Selim EFE bunlardan biri.  Karakullukçu soyadını taşıyan kişilerle Koyulhisar merkez Camikebir mahallesinde bulunan kişilerle akraba oldukları tescillenmiş oldu. Soy ağacı bilgilerinden bu çok net gözüküyor. Koyulhisar’da yaşayan herkes aslında bir birleriyle çok yakın akrabalık içinde. Bunu da görmüş ve kanıtlamış oluyoruz.

1800 kadar olan bilgiler yayımlandı. Ancak bizim elimizde Koyulhisarımızın 1400 yıllara kadar olan bilgileri mevcut. canlı bahis Koyulhisar tarihi bilgilerimiz elimizde artık çok net. Türk Silahlı Kuvvetlerimizde üst düzeyde komutan sayımız oldukça fazla.

 

Osmanlı tarihi 1400 – 1500 yılları arasında Koyulhisar büyük öneme sahip.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve e-Devlet üzerinden erişilen Alt Üst Soy Belgesi’ne göre 1844 yılında doğan bir vatandaş sağ olarak görülüyor. Bu durum ise vatandaşlar tarafından sosyal medyaya taşındı. Sosyal medyada yayılan gönderinin ardından e-Devlet’e giren vatandaşlar, aynı sorunun kendilerinde de görüldüğünü yine sosyal medyadan paylaşarak duyurdu. 1800’lü yıllarda doğanın sağ olarak gösterilmesinin yanı sıra sistem üzerinde aynı yıllarda doğan kişilere soyadı verilmesi de dikkat çekti. Soyadı Kanunu ise 1934 yılında yürürlüğe girmişti.

 

 

 

Sizlere önemli bir hatırlatma da yapalım. Soy ağacı bilgilerinizi sosyal medyadan paylaşmayın. Zira anne kızlık soyadınızı ifşa etmiş oluyorsunuz. Bildiğiniz gibi bankacılık başta olmak üzere güvenlik sorusu gerektiren işlemlerde anne kızlık soyadı isteniyor. Lütfen bu uyarımızı dikkate alınız.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ