logo

İskenderşeyh Köyü’ nün başarılı muhtarı yeniden aday.

İskenderşeyh köyü Muhtarı Rıza Aydın yeniden aday oldu. 2009 da İskenderşeyh köyü muhtarı seçilen Rıza Aydın yaptığı çalışmalarla dikkat çekti.

Rıza Aydın, 30 Mart’ta yapılacak olan Mahalli seçimlerde yapacağı hizmetlerin devamı için köyüne yeniden aday olduğunu açıkladı.

Tamamladığı önemli çalışmaların başında en zorları olan  Köyün alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamam. İçme suyu, köy içi parke taşı döşeme ve yol çalışmaları bitmiş durumda.

İçme suyu:
İçme suyu şebekesi mevcuttur. 2013 yılı içerisinde içme suyu şebekesi geliştirme çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Asfalt yol onarımı, menfez ve yol yapım çalışmaları :
Koyulhisardan köyümüze ulaşım sağladığımız yolumuzu öncelikli grup köy yolları kapsamına aldırmak için Kırk Muhtarımızın imzasıyla birlikte çalışmamızı başlattık, ilçemizdem köyümüze kadar yollarımız çok iyi oldu.Köyümüzden Zaraya kadar olan yolumuzda resmiyet kazandı inşallah kısa zaman içinde bu çalışmada tamamlanacaktır. Sel taşkınlarının fazla olduğu dere geçitlerine, köy ve mezralarda ikamet eden vatandaşların rahat ve güvenli yollarda ulaşımlarını yapabilmeleri için menfez yapılmıştır.

Taşkın koruma çalışmaları:
Köy içi dere sel yatağı taşkın koruma çalışmaları başlatılmış olup devam etmektedir.

Kilitli Parke Taşı Döşeme Çalışmaları Tamamlandı.

İskenderşeyh Köyü için programa alınan köy içi kilitli parke taşı döşeme işleri tamamen bitti.

Rıza Aydın Kimdir:

‘‘ Köyümde olmak burada hemşehrilerimle birlikte yaşamak bana mutluluk veriyor ‘’

Rıza Aydın, Köyüme ve hemşehrilerime daha fazla hizmet edebilmek için tekrar aday oldum.

15 Nisan 1945 İskenderşeyh doğumlu ve üç çocuk babası Rıza Aydın bir dönem daha hizmet edebilmek için adaylığını açıkladı. Muhtarlık görevini başarı ile sürdüren tekrar muhtar adayı Rıza Aydın ile yaptığımız söyleşide şunları ifade etti. “ Sözlerime başlarken beni bu göreve layık gören ve bir dönem daha muhtar adayı olmamı isteyen kardeşlerime bütün köylülerime teşekkür ederim. Bütün çalışmamda onların gücünü ve desteğini alarak başarılı olmaya çalıştım. Köyümüze getirdiğimiz hizmetleri hep birlikte yaptık. Daha yapacağımız çok işimiz var. İlk olarak uzun zamandır sürüncemede olan ve Selim EFE Bey sizinde desteğinizle resmiyet kazandırdığımız önemli bir yol vazifesi gören grup köy yolumuzu, trafik yüküne daha iyi hizmet verebilmesi için karayolları gündemine ve yaz kış bakılması konusunu çözüme kavuşturduk. İlçe Kaymakamımız Şenol Turan Bey’e Özel İdare Müdürümüz Hacı Karakullukçu Bey’e İmza veren bütün Muhtarlarımıza teşekkür ederim. Köyüzüm temel sorunu olan içme suları ile ilgili sorunlarımızı minimuma indirdik. Depomuzda ve su hatlarımızda yaptığımız çalışmalar her kesin taktirini kazandı. Bütün zorlukları köy halkımızla birlikte başardık. Köyümüzde bulunan camimiz mükemmel bir görünüme ulaştı ve en iyi şekilde cami cemaatimize hizmet veriyor. Köy içinde parke taşı döşeme ve yol çalışmaları tamamlandı. Evimizin kapısını yaşlısından gencine sonuna kadar açıp her türlü sorunlarının üstesinden gelmeye çalıştık. Bütün bu çalışmaları elbette yalnız başıma yapmadım, hep beraber köylümle tek yürek olarak başardık. Bana değer veren güvenen köylüme hizmeti her zaman bir borç bildim. Yine onların bana verdiği manevi güç ile yeniden aday olmaya karar verdim. Çalışmalarımız daha da yoğunlaşarak devam edecek. İlk hedefim, köy konağımızı yapmak, Elmalan yaylamızı elbette unutmadık. Yolumuz bittiğinde yaylamıza ve piknik alanlarımıza ulaşım çok daha kolay ve güzel olacak diğer eksikliklerimiz aciliyetine göre sıralayıp yapmak.Yazın büyük şehirlerden köyümüze gelen gençlerimize rahat spor yapabileceği bir alan oluşturmak. İskenderşeyh Köyümüz koyulhisarda örnek köyler arasında olacak. Büyük şehirde çok sayıda hemşehrimizin olmasının avantajlarını fazlasıyla kullanarak köyümüzü daha yukarıya taşıyacağım. Ben gücümü köylümden alıp onlara hizmete adayacağıma söz veriyorum. Raza Aydın ” 2014 yerel seçimleri inşallah benim ve memleketim için hayırlara vesile olur.” dedi.

İskenderşeyh Köyü için sürekli devlet dairelerinin kapısını aşındıran ve Köyüne hizmet götürebilmek için üstün çaba harcayan Muhtarımız tekrar Aday olan Muhtar Adayımız Rıza Aydın’a Koyulhisarda bütün muhtar adaylarımıza bizlerde başarılar diliyoruz..

 

www.koyulhisar.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ