logo

Access denied.

Vali Gül´ün İlçe Ziyaretleri Sürüyor!

İlk olarak Hafik ilçesini ziyaret eden Sivas Valisi Gül, burada yurt binasını ve yeni yapılan 2 halı sahayı inceleyerek eksiklerin giderilmesi konusunda yetkililerle görüştü. Programda İlçe Kaymakamı İdris Arslan ile Belediye Başkanı Mitat İlhan da yer aldı.

Sonrasında Suşehri’ne doğru yol aldı. 

CAMİ AÇILIŞINA KATILDI!

Vali Gül, daha sonra Suşehri ilçesine geçti. Gül, burada İlçe Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. İlk olarak Suşehri Kaymakamlığı öncülüğünde Halk Eğitim Müdürlüğünde açılan gümüş kazaziye örücülüğü kursunu ziyaret eden Gül, kurs öğreticisi Ayşe Yıldırım´dan bilgi alarak ürünleri çok beğendiğini ifade etti. Suşehri halkıyla bir araya geldi.

Daha sonra, ilçeye yapılacak olan yeni öğretmen evinin yapılması düşünülen, Eski İmam Hatip Lisesi okuluna ait arsa ve meteoroloji istasyonuna ait arsaları bakan Gül, ilçeden ayrılarak, Gelengeç köyünde hayırsever iş adamı tarafından yaptırılan Abdulkadiri Geylani Hazretleri Cami´nin açılış törenine katıldı. Açılışta kısa konuşma yapan Gül, hayırsever İş adamı Turan Solmaz´a teşekkürlerini iletti. Gül ve beraberindekiler daha sonra cami içerisinde incelemelerde bulundu. Gökçekent köyünde bulunan karakol komutanlığında başlatılan tadilat çalışmalarını inceleyen Gül, şeref defterini imzaladı. Buradan Koyulhisar ilçesine bağlı Güzelyurt ve Yenice köyü sınırları içerisinde, Rum sarı tepesi mevkiinde çıkartılacak olan altın madeni sahasının alanında incelemelerde bulundu.

Vali Gül

“İNSAN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ ”


Altın madeninin işleme sahası hakkında bölge halkı ile konuşan Vali Gül, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade ederek, ” Bu tür tesisler yapılırken, öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izin alırlar. Sizlerin sağlığı çok önemli. Bakanlıkta bunu mutlaka dikkate alacaktır. Bizler sizlerin bir tırnağını yüz binlerce tesise kesinlikle değiştirmeyiz. Öncelikle bölgeye iş istihdamı sağlayacaktır. Sizlerin çocuklarına iş ve aş kapısı olacaktır. Milli ekonomiye bir katkı olacaktır. Yani bu tesis insan sağlığına zararsız bir alana yapılacaktır. Hepiniz rahat olun.” dedi. Köylülerin Vali Gül’den bir isteği oldu.

Doğanşar – Koyulhisar yolunun biran önce yapılmasını talep ettiler.

” SU SAYAÇLARININ TAKILMASI ŞART ”

Vali Gül, Suşehrinden sonra Koyulhisar İlçesine geçti. Eğriçimen yaylasında misafir oldu.

Ercan AKGÜL, Sivas Valisi Davut GÜL’den Koyulhisar İlçesine doğal gaz gelmesini talep etti. Vali Gül ve beraberindekiler daha sonra, ilçeye bağlı orta kent bölgesinde bazı köylerde incelemelerde bulundu. Vali Gül programları sonrası Aydınlar köyünde Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem ERDEM’e ziyarette bulundu. Aydınlar köyüne geçen Gül, burada Ekrem ERDEM ile birlikte tarım köy evlerinde incelemelerde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ