logo

Yabani Kuşların Yuvasını Koyulhisar Orman İşletmesi Yaptı.

Yuvasız Kuşlar Unutulmadı.

Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü parklardaki ağaçlara ve orman içine  “ kuş yuvası ” yerleştirdi.

Orman İşletme Müdürlüğü ve personeli kuşların soğuk kış şartlarından korunması için Meydan Parkı’ndaki ağaçlara  ve Orman içinde bulunan ağaçlara yüzlerce adet kuş yuvası yerleştirdi. Vatandaşlar da kuş yuvalarına büyük ilgili gösterip çalışmaları yakından izledi.

orman

Orman İşletme Müdürlüğü Kuşların korunmaları ve barınmaları için kuş yuvaları yaptırdı. Orman İşletme Müdürlüğü’nün ormanda ağaçlara astığı kuş yuvalarından tedarik ederek orman içlerinde ağaçlara yerleştirildi. 

 

Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğünün 2014 yılı Orman Zararlıları ile Mücadele Programı Kapsamında 500 Adet Kuş Yuvası Koyulhisar Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nizamettin EGEPEHLİVAN ile Orman İşletme Şefi Mesut KAYALI tarafından teslim alındı.

Kuş yuvalarının tamamı Koyulhisar’da yapıldı. Koyulhisarlı marangozları temsilen Gökmen YAYLI, Orman Bölge Müdürlükleri İle Orman Genel Müdürlüğü’nün Kuş yuvası Talebini karşılamaya Koyulhisarlı marangozların hazır olduklarını bildirdi.

Bu bilgileri Orman İşletme Müdürlüğü ‘nün facebook sayfasından aldık.

1

orman1

 

“soğuktan, kardan zarar görmeden kış boyunca rahat edebilmeleri için çevremizdeki diğer canlılara da elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kuşları ev sahibi yapan orman teşkilatı bu sayede ormana zarar veren böceklerin popülâsyonunu kontrol altında tutarken, kuşların yardımıyla ilaçlı mücadele yapmaktan da kurtuluyor.? Bu konuda Orman İşletme Müdürlüğü’ne Personeline de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu yuvalar İlçemizde yapıldı, inanıyorum ki yakın ilçelerimize komşu İllerimize de buradan üretim yapılır ve gider.

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Yabani Kuşların Yuvasını Koyulhisar Orman İşletmesi Yaptı.” için 3 Yorum

  1. erdal dedi ki:

    Selim bey sizi Kutlarım ilçede yaşıyorum ve sizden duyuyorum haberi vede okuyorum haberde çalışmada çok güzel. Sizden rica ediyorum.Orman haberlerini takip etmeniz.

    • mehmet dedi ki:

      Başarılı bir haber yaptınız siz olumlu pozitif bir insansınız sizi Kutlarım. Koyulhisarda yaşamadan bu kadar bilgi ve belgeyi haberi nasıl topluyor sunuz. Başarılı calisma