logo

Ahmet Ünal, Ünal İnşaat olarak ” İstanbul Inn Levent ” projesi hakkında sohbet ettik.

” Varlık ve benlik iddiâsından uzak mütevâzı bir insan. ” Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı arasında bulunan değerli ağabeyim. Sivasın gururu. Medar-ı iftaharımız yaptığı projelerle ismini Altın harflerle yazdıran Ünal İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı. Ahmet Ünal Bey’in Levent te tamamladığı İstanbul Inn projesini ziyaret ettik.Hemen hemen tamamladığı projenin ilk görüntüsünü bizlerle paylaştı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Rabbim kazancına bol bereket çalışmalarına başarı kolaylık versin. Ahmet Ünal Ağabeyimi anlatmaya kelimeler yetmez. Güler yüzlüdür mütevazi insan. Çevresindekilere pozitif enerji yükler adeta moral verir, zamanın akışına keyif katar. Varlık ve benlik iddiâsından uzak bir isim.

ah3

 

Ahmet Ünal Ünal İnşaat olarak İstanbul Inn Levent projesi hakkında son durumu konuştuk. Uzun uzunca sohbet ettik. Projenin detaylarını dinlediğimizde takdir etmemek mümkün değil. Proje ile ilgili daha fazla detaylar. Verdiği röportaj:

Ahmet Ünal Kim:

1973 yılında Şişli’de doğan Ahmet Ünal, aslen Sivas Hafik’li. Evli ve 5 çocuk babası olan Ahmet Ünal; ilk, orta ve lise eğitimini de Şişli’de almış. Ahmet Ünal, aslında küçük yaşlardan bu yana ticaretin içerisinde. Ortaokul ikinci sınıftayken karnesinde 3 zayıf getirince, babası biraz da çalışma hayatının zorluklarını anlaması için sanayiye çırak olarak veriyor. Bu tecrübe Ahmet Ünal’ın hayata daha ciddi bakmasına neden olmuş. Ahmet Ünal, daha sonra iş hayatında yönünü çizen Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirmiş. Ancak iş hayatına atılması daha erken yaşlarda, 22 yaşında gerçekleşmiş. Önceleri tekstil sektöründe faaliyet gösteren Ahmet Ünal, daha sonra inşaat sektöründe karar kalmış ve halen bu sektörde faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’de ve Orta doğu’da inşaat işleri yapan Ahmet Ünal, bu sektördeki işlerini halen devam ediyor. Türkiye’de yaptığı kentsel dönüşüm projelerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Ünal, ayrıca bir gıda şirketinin de sahibi. Ahmet Ünal’ın gözden kaçırılmaması gereken bir diğer yönü de sporcu kişiliği aslında. Çünkü kendisi bir dalgıç ve bu konuda uzman. Hatta Şişli Sualtı Sporları Kulübü kurucusu ve üyesi. Bunun yanında Ahmet Ünal at binmeyi de seven ve bu spora da sık sık vakit ayıran biri. Buraya kadar anlattıklarımız, Ahmet Ünal’ın iş hayatı ve özel hayatıyla ilgili. Fakat bu başarılı iş adamının sosyal yönü de çok aktif. Sosyal Projelere büyük önem veriyor.

Ahmet  Ünal gibi, Eşi de Özlem Ünal Kıymetli Hanımefendi son derece mütevazi bir hayat yaşıyor. Özlem Ünal adını taşıyan  5 Katlı ve 90 yataklı Türkiye’nin En Yeni Refakatçı Otelini Hayata Geçirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin konaklama sorununa çare oldu. İhtiyaç sahiplerine hizmet vermek amacıyla işletiliyor.

Ahmet Ünal çeşitli STK ’larda kurucu ve üye olarak da yer almış. Şişli Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanlığı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği, Sivas Sanayici ve İş Adamları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Şişli Platformu Kurucu Üyeliği yapan Ahmet Ünal, bu ve daha önceki faaliyetleri nedeniyle de  Şişli ilçesinde,Sarıyer’de Sivas’ta, İstanbul’da oldukça tanınan ve sevilen bir sima. Ahmet Ünal, kendi tabiriyle imkanı olanların yapabildiği bazı şeyler konusunda sıradan vatandaşa da fırsat sağlamak konusunda hep çaba sarfetmiş.

1990’lı yılların ortasından verdiği sokak iftarlarıyla hem bu alanda ilk olmuş, hem de ihtiyaç sahiplerine sağladığı yardımlarla önemli bir hizmeti yerine getirmiş. Pek bilinmese de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yanında bulunan hasta refakatçi otelini de Ahmet Ünal yaptırmış. Yaptırdığı bu hasta refaketçı oteline eşi Özlem Ünal hanımefendinin adını vermiştir.  Aslında Ahmet Ünal yardım faaliyetlerinin bilinmesini pek istemiyor. Ancak madem bu kadar önemli hizmetler yapmış ve yapmaya devam eden biri var, bize düşen bunu herkese anlatmaktır.

Sivas’ın Onuru, Gururumuz Medar-ı İftaharımız Ahmet Ünal ağabeyimiz aslında tam bir  “ Anadolu insanı ” profili çiziyor ki, halkta bıraktığı samimi etki de bundan kaynaklanıyor.

Benim hayatımda değerli bir isim.

www.koyulhisar.com

Selim EFE

 

 

http://www.efeteknikyapi.com/

Share
#

SENDE YORUM YAZ