logo

17 Nisan 2014

Arzuhalci Hasan Özsoy Ameliyat Oldu.

Arzuhalci Hasan Özsoy Ameliyat Oldu.

Her adliyenin çevresinde arzuhalcilere rastlamak mümkündür. Küçük anadolu kasabalarında Arzuhalciler bir geleneği bir kültürü yaşatırlar. İlçemizde bu kültür bu gelenek devam ediyor. Büyük şehirlerde bazı büyük adliyelerin karşısında işyeri kiralayanlardan, adliye kapısında yarı kısık sesle: “ dilekçe, dilekçe yazılır ” diyerek birbirleriyle rekabet eden arzuhalciler, ismi gibi eski, şarkı sözlerinde  adları geçen arzuhalciler… Ya küçük şehirler ve geri kalan binlerce ilçe? Bu şehirlerde de bürosunu ayakta tutmaya çalışan, bilgisi ve mesleğiyle para kazanmaya çalışan, bir yandan dürüstlük ve özen yükümlülüğü taşıyıp bir yandan da kamu hizmeti yapan o değerli kimseler herkes onlara çok güvenir onlar memleketimizin ilçemizin tanınmış kişileridir. Eski büyükler bütün sırlarını bu kişilere açarlardı. Avukatlar kadar bilgili insanlar. Adliyeyi en iyi onlar bilir ve tanır.

Şahsen arzuhalcilerin maddi durumu iyi olmadığından avukata ulaşamayacak kişiler için bir seçenek olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hasan abimizden  o kadar çok anı dinledik ki, yazsak kitap olur. Yayınlayacağımız kitabımızda inşallah yer vereceğiz.

Arzuhalci Hasan Özsoy Abimiz Ameliyat Oldu. Hasan Özsoy, gözünden katarakt ameliyatı oldu geçtiğimiz haftalarda emeliyat olduğu öğrenilirken, Hasan Bey’in çalışmalarına engel bir durum olmadığını öğrendik. Ameliyatı  1 saat kadar sürdü Sağlık durumu çok iyi Sosyal Medya üzerinde Hasan Bey’in sevenleri mesaj yağmuruna tuttu. Hasan Özsoy iki resim karesini Facebook hesabı üzerinden sevenleriyle paylaştı. Bizde facebook hesabından öğrendik.

İlçemizde ” Arzuhalci ” Hasan Özsoy olarak tanıdığımız Abimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

WWW.KOYULHİSAR.COM

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ